Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Japánban az iskolások miért...

Japánban az iskolások miért szoktak felmenni az iskola tetejére a szünetben?

Figyelt kérdés

Remélem, hogy erre a kérdésre egy animerajongó tud válaszolni nekem :)


Sokszor láttam animékben vagy filmsorozatokban, hogy a japán diákok fel szoktak menni az iskola tetejére csevegni egymással. Miért nem az iskolaudvaron teszik, mint a többiek? Hogyhogy megengedett ez náluk?


Nálunk ez persze tilos... Emlékszem, mikor 5-dikes voltam, az iskolában az egyik tetőajtó nyitva volt. Kíváncsiak voltunk, hogy miért és mi zajlik odafent. Illetve, milyen lehet az iskola teteje. 2-en fel is akartak mászni a létrára, de akkor jött a tanárnőnk és szólt, hogy ezt nem szabad. Akkor derült ki, hogy valamit javítottak a tetőn, ezért hagyták nyitva a munkások az ajtót. Amúgy lapos tetős általános iskolába jártam.



2017. jún. 5. 14:20
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia,

nem tudom mennyire tudsz angolul, de itt leírják részletesen:

[link]

A lényeg az, hogy ez csak egy anime/manga klisé, valójában nincs, vagy nem gyakori hogy kiengedik őket a tetőre. Általában lezárják a tetőajtót, bár van olyan suli, ahol ha valaki nagyon szeretne, annak kinyitják az ajtót és kimehet.

2017. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hogyha valóban kiengedik a diákokat a tetőre az lehet azért is, mert nincs máshová kiengedni őket. Ott a nagy városok rendesen be vannak építve, lehet hogy a suliknak nincs udva. Budapesten is van olyan belvárosi suli, amknek nincsen udvara.

2017. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!