Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségiknél...

Emelt szintű érettségiknél hogyan teljesítsek ahhoz, hogy maximális pontokat kapjak szóbelire?

Figyelt kérdés
Most pénteken meg jövőhét hétfőn fogok szóbelizni a két emelt (felvételi) tárgyamból és örülnék ha mindkettő maximális pontszámú lenne (50-50), mert akkor az valamennyire feltudná húzni az írásbeliket. Mikre figyeljek oda hogy ez megvalósulhasson?

2017. jún. 6. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Akármit húzol, akármilyen tételt, semmiképp ne add vissza, hanem szépen dolgozd ki. Ne vágj fejeket még savanyú képet, ha rossz a tételed. Úgy menj el, hogy már minden tételt tudsz és felkészült vagy! Köszönj meg mindent, légy udvarias és magabiztos!


Nekem a közép érettségiim 100%-100%-98% volt, az emeltek pedig 98% és 100% (idegen tanároknál). Azt tapasztaltam, hogy - főleg a saját tanáraink - még akkor is a lehető legtöbb pontot adják, ha annyira nem is tudod. De még az idegen tanárok is rendesek voltak velünk, nagyon is rendesek. Bár én nem akadtam meg sehol, de ha pl egy témához nem tudsz hozzászólni sokat (nekem bioszon az egyik tétel az ökológiai lábnyom volt, és a tételhez tartozó cikkben mindne le volt írva, amit egyébként arról tudni kellett volna), akkor tesznek fel egyéb kérdéseket és arra kell válaszolni. Így egyetemistaként visszasírom az érettségit, mert jelentősen könnyebb volt még az emelt is, mint itt egyetlen vizsga XD Nyugi, menni fog ;)

2017. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!
2017. jún. 6. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!