Feladni a vizsgákat?

Figyelt kérdés

Szóval, ez a félév katasztrófálisan telt.

Nagyon sok családi problémám volt, nem tudtam év közben azinte semmit tanulni, nagyon kivoltam lelkileg.

És most a vizsgaidőszak első hetében szakított velem a barátom ráadásként. Úgy,hogy én még mindig szeretem őt.

Ez már túl sok nekem...

9 db vizsgám van ebben a félévben. Eddig 4 tárgyból vizsgáztam,amiből 1 sikerült.

Nem arról van szó ,hogy lusta vagy buta lennél,mert az első félévben minden oké volt.

Egyszerűen kivagyok lelkileg, nem tudok koncentrálni, tanulni ilyen állapotban.

Szóval még van egy hónapom 8 vizsgára, amikből kb semmit nem tudok...annyi,hogy bejártam órákra általában.

Szerintetek ha most valahogy talpra állnék, be lehetne pótolni még ezt a 8-at? Vagy hagyjam a fenébe az egészet?

(Önköltséges képzésen vagyok, nem kell meglennie bizonyos kresitnek egy évben)

20L



2017. jún. 7. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudod magadról, hogy nem lennél képes rá, akkor ne gyötörd vele magad, mert ha úgysem sikerül, csak magadat kínzod vele. Inkább hagyd, legalább így lesz egy hónapod csak magadra, ki tudod pihenni az elmúlt időszakot, vagy tudsz valami értelmes dolgot csinálni, amit egyébként nem tudnál (ügyintézés). Csúszol max. egy évet, nem a világvége.
2017. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyaktól és a képességeidtől függ.

Ha benn voltál az órákon, a legtöbb tárgy esetében már jó alap tud lenni.

Gondold át, melyek azok a tárgyak, amikre épülnek mások a következő félévben, azokat legalább csináld meg (ha tudod).

2017. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezt az egy hónapot még told meg mert később bánnád. Egy hónapot már csak kibírsz nem?
2017. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Húzd meg, menni fog. Egy hónap az egész, utána pihenhetsz. Ne foglalkozz semmi mással, szentelt az életed ezen egy hónapját a tanulásnak, hidd el jövő ilyenkor nagyon hálás leszel érte. (még ha csak a 8-ból esetleg csak 5-6 is sikerül végül) Lehet így lekötni is könnyebb lesz magad, elterelődnek a gondolataid.
2017. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne add még fel, próbáld megcsinálni a lehető legtöbb vizsgát és,ahogyan az előttem lévők írták nézd meg, hogy mi épül mire, hogy melyikek a "fontos" tárgyak. Ha megpróbálod, biztos, hogy valami sikerülni fog, az is meg lehet, hogy az egész. Jövőre már az is nagy segítség lehet, hogy ha egy vizsgával kevesebbet kell letenned. Szóval, ha nem adod fel akkor csak nyerhetsz. :)
2017. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!