Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvégeztem a NyE-en a Biológia...

Elvégeztem a NyE-en a Biológia/bioanalitika szakot. Most szeretném elvégezni a Biológia-kémia szakos tanári diplomát. Hogy működik? Osztatlan tanárképzésre kell jelentkeznem, vagy Msc-re és ott másik tárgy?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de miért nem a tanulmányin kérdezed meg. Hála átgondolt és kiszámítható oktatáspolitikánknak kb. 2-3 évente változik ahogy tapasztaltam. Én egy éve végeztem ott, infótanári szakon. Mikor elkezdtem a meglévő tanítói diplomám és az előzetes 50 kredites tanulmányok elvégzése után felvehettem az általam választott szakot MSC-n, de csak úgy, hogy a fő szakom a pedagógiatanár volt, annak nem volt különösebb bemeneti követelménye. (Nem örültem neki túlzottan, jobban szerettem volna olyan szakot amit használni is lehet, de azt nem lehetett) Ez viszont nem biztos, hogy működik még, sőt akkor úgy volt, hogy az idei tanévtől már csak osztatlanra lehet menni. Szerintem kérdezd meg.
2017. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ott terveztem megkérdezni, de amikor legutóbb bent voltam, nem volt alkalmam és 70km-re lakok. Telefonon pedig nem szeretek ilyet intézni.

Köszi a választ.

Csak gondoltam hátha itt is tud valaki segíteni, hogy merre induljak el.

2017. jún. 7. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi rendszer szerint osztatlan tanárira kell jelentkezned, és akár diploma alapján is számolhatnak pontot, ha úgy jobbra jön ki, mint az érettségid alapján.
2017. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, közben már kérdezősködtem és ott is pontosan ez volt a válasz.:-)
2017. jún. 13. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Osztatlanra, és ha mázlid van, akkor tudsz elfogadtatni tárgyakat bioszból.


Háromféleképpen számolhatják a felvételidet. Első két esetben a régi érettségi+ iskolai eredmények alapján. Egyik esetben duplázással, vagy sima eredményekből. Ennél a két esetnél emelt szintű érettségi, illetve nyelvvizsga plusz pontot jelent.

A harmadik esetben a diplomádból fognak kalkulálni egy pontértéket, és ez alapján nyersz felvételt. Itt nem szokás a nyelvvizsgára többlet pontot adni, bár intézménye válogatja, de ugye most változás jön 18-tól, és szerintem ezt is elkaszálják, és egységesítik majd.


Felvételizel rendesen, ahogy mindenki más:

[link]

Regisztrálsz, feltöltesz mindent amit kérnek, hitelesítesz mindent, ahogy kérnek, és reménykedsz, hogy felvételt nyersz.



Ellenben ha már végeztél egy képzést, gondolom bsc, akkor neked már kell fizetned egy részét a képzésnek, mivel 4+1, és 5+1 évesek lettek a tanárszakok.


Érdemes lenne elmenned nyíregyen a városháza mögötti villamos szerelvénynél lévő hivatalba(hősök tere, megyeháza), és megérdeklődnöd pontosan, hogy ők miatt ajánlanak: töltsél fel minden eredményedet, vagy elegendő lesz a diploma is, nehogy két szék között a földre ülj.

[link]


Bemész az épületbe, jobbra lesznek biztonsági őrök, akik kérdezik, hogy mit akarsz, elmondod, oda adod a személyidet, kitöltenek valamit, aláírod, kapsz egy belépőt,bemész, felmész egy előzőleg általuk mondott épület részbe, baloldalt lesz egyből, amikor kilépsz abból az épületből, ahol az őrök voltak. Nah felmész az elemeltre, elmondod, hogy mi van, megmutatod az összes létező atyaúristen papírodat, és elmondják, hogy mi van.


Az NyE TO tudása korlátozott, és jobb ezt máshol is megkérdezni.


Hová akarsz jelentkezni?

2017. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!