Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudok ilyenkor csinálni,...

Mit tudok ilyenkor csinálni, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek egy szakgimnáziumban, és az lenne a kérdésem, hogy mivel megbuktam szakmaiból(mielőtt bárki belém kötne, igen az én hibám is, de gyerekek 2 darab 1-est kaptam a SEMMIRE, ezzel év végén el lehetetlenítve a szakmai érettségit...na de a többi tantárgyból időközben(mire választ kapok már lehet túl is leszek a szóbelin) átmentem(amúgy négyes átlaggal:) ) ez azt jelenti megvan 4 tantárgyból az érettségi és már csak egy 5. kellene, de nem akarok szakmaiból menni(a tanárok utálnak, és én is őket és ezek után nem igazán szeretnék visszamenni abba az iskolába), és mivel megvan a kötelező két év földrajzom arra gondoltam átmennék estire, és akkor ott akár októberben, de befejezném az iskolát, szóval ez lehetséges? (bocsi lehet értelmetlen lett a fogalmazás..)

2017. jún. 8. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, jelentkezhetsz pótérettségire választott tárgyból egy gimiben.
2017. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs kötelező két év, ez egy népmese. Amennyi az adott iskolában elő van írva, annyit kell tanulni.

Ha év végén buktál a szakából, akkor mindenképpen a javítóvizsgán kell átmenned, különben sehol semmilyen érettségit nem tehetsz. Ha sikerült a javítóvizsga, jelentkezhetsz gimnáziumba közismereti tárgyból.

2017. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!