Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor jár az emelt szintű...

Mikor jár az emelt szintű érettségi után többletpont?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés picit megtévesztő, mert tudom, hogy mikor jár többletpont. Egy speciális helyzetben vagyok, de kérdés merült fel bennem. A helyzet a következő : van nekem informatikából egy középszintű érettségim. De most megpróbálkoztam az emelt szinttel is. A 45 % megvan, szóval fog járni érte a többletpont. A kérdésem az volna, hogy ezt az 50 pontot akkor is megkapom, ha a felvételihez a középszintűt számítják be? Mert olvastam, hogy a többletpont csak akkor jár, ha az adott tantárgyat kérik vagy szabadon választható pl. Egy töritanárnak nem fogják az emelt matekja után beszámítani az 50 pontot. Viszont egy informatikai szakra nyílván jó az infó. Továbba tudom, hogy a pontszámításnál a gép a két érettségi(közép-emelt) azt fogja számolni amelyik több pontot ér, de ha pl. a középszintű több pontot ér mint az emelt akkor is megadják az 50 pontot? Hiszen ugyanaz a tantárgy :) A válaszokat előre is köszönöm!

2017. jún. 9. 18:53
 1/3 enes ***** válasza:
100%
Véleményem szerint nem adják meg a többletpontot, hogyha a közepet számítják. Csakis az emelttel együtt, hiszen azzal érted el.
2017. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem lehet játszani. Emelt többletponthoz emelt százalék.
2017. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előző válaszadókat, kizárólag akkor kapod meg a pluszpontokat az emelt érettségiért, ha az emelt érettségi százalékos értéke számít bele a pontszámodba.
2017. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!