Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségi plusz pont,...

Emelt érettségi plusz pont, ha 44.6 százalékom lenne akkor sehogyan sem járna az emeltért járó többletpont?

Figyelt kérdés
Idén emelt szintű érettségit csináltam, és hát elég rosszul sikerült, viszont ha a szóbelim 49 vagy 50 pont lesz, akkor az írásbelivel együtt még pont megkapom az emeltért járó plusszpontot. Viszont ha már 48 pont a szóbelim ( ami ugye simán lehet mert 2 pont vesztés az könnyen becsúszik), akkor 44.67 % összességében az érettségi, a lefelé kerekítés miatt csak 44 százalékom van elvileg. Ha ez lenne, hogy 44,6 százalékom van, akkor erre nincs valami méltányossági kérvény vagy valami hogy megkapjam mégis a plussz 50 pontot? Nem akarom ezen elbukni. és hát matematikailag meg 45nek kéne lennie. Volt már valaki ilyen szituban?

2016. jún. 5. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
tudtommal nincs, én búcsúznék attól az 50 ponttól
2016. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
El lehet búcsúzni az 50 ponttól. Nagyfokú felelőtlenség, és indokalatlan léps volt felkészületlenül, tájékozódás nélküé bejelentkezni az emeltre.
2016. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Matematikailag az egész része számít a százaléknak. Tehát nincs kerekítés, hanem az egész része számít. Sajnos ha az egész része nem lesz 45 azaz 45%, akkor a plusz 50 pont sajnos nem jár érte és ez ellen nem lehet semmi se tenni. Szóbelin nem kaphatsz 49 pontot emeleten, mert csak max 35-öt adnak.
2016. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Van egy szabály. Ha éppen az nem kedvez nekünk, akkor azért nem lehet méltányossági kérelmet beadni.

Viszont ha jól számolom, ha csak legalább 49 pontos szóbelivel lenne meg a 45%, az azt jelenti, hogy - már elnézést a kifejezésért - valami elképesztően gyalázatos írásbeli írtál, aminek fényében irreális még a 48 pontos szóbeliben is reménykedni, nem hogy egy - majdnem - hibátlanban.

2016. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Mivel nem kerekítenek, hanem a tizedesvessző előtti szám kerül a bizonyítványba így 44%, úgyhogy pont nem kapod meg a plusz pontot. Nem matematikailag nézik, szimplán ez a szabály, hogy nincs kerekítés, ami ott van a tizedes előtt az a végső százalék. Méltányossági kérelmet milyen indokkal adnál be? Történt valami olyan a családodban, ami miatt nem tudtál tanulni, kórházban feküdtél? Fellebbezni se nagyon tudsz, szóval hacsak nem lesz 49,50 pontod akkor nincs sok esélye a pluszpontnak.
2016. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Ne bántsátok szegényt!!! Ő csak szóbelire készült, azért lett rossz az írásbelije :((
2016. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen , elég gyalázatos emelt KÉMIÁT írtam ,ami nem olyan egyszerű azért.. legalábbis számomra. Én sem számítottam ilyen rosszra, főleg a számolások lettek kb 0 pontosak, az meg elég jelentős része a dolgozatnak. Viszont, most nagyon rákészültem a szóbelire, jó tételt húztam és jónak érzem , viszont ehhez irtó jónak kell lennie.

Nem történt semmi sem a családban ami miatt nem tudtam volna tanulni, vagy ilyesmi. Csak gondoltam kérdezek hátha mégis csak (ha így alakulnának a pontok) akkor van megoldás.

2016. jún. 5. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy meg ha nem sikerülne, 1 év kihagyás se para. Szóval ha nem lenne meg, ne bánkódj.
2016. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Ez rendben van, de ha jól számolom, nem sokon múlt, hogy olyan kevés pontot szerezz az írásbelin, hogy ne is mehess szóbelizni. Ezt azért nem lehet a teliholdra, vagy a kialvatlanságra fogni.
2016. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem fogtam én semmire, és nem is pontokat kérek senkitől.Nyilván én csesztem el. Csak egy szimpla kérdés, hogy hátha.
2016. jún. 5. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!