Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre jelentkezés, tavaszi...

Egyetemre jelentkezés, tavaszi féléves kezdéssel, államilag lehetséges?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy egyetemet, nem jött be, most váltani szeretnék, az átjelentkezés nem megy, mivel elég nagyok az elvárások (50 kredit és min. két félév, ami akkor lenne meg, ha minden tárgyam sikerülne, de ha ez lenne a helyzet, nem akarnék váltani, mert tudnám, hogy megy. Elég fura a rendszer szerintem...), így maradt a normális eljárás, hogy külön jelentkezek az egyetemre. Azonban az őszi féléves jelentkezésről már bőven túlcsúsztam (már mikor az ötlet megfogant, akkor is). Ha tavaszira jelentkezek, azt meglehet tenni úgy, hogy államira vesznek fel? Vagy ez iskolától függ? Azt tudom, hogy most ha lesz pótfelvételi, az csak önköltséges lehet.

2017. jún. 12. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hirdetnek államis helyeket is a keresztféléves felvételin (ez az, ami után februárban, a tavaszi félévben kezdheted az egyetemet), azonban arra készülj fel, hogy nem minden egyetem és főleg nem mindegyik szak esetében van lehetőség keresztféléves képzéskezdéssel. Erről tájékozódj időben!


Egyébként akkor sem leszel lemaradva semmiről, ha csak a következő rendes felvételi eljárásban tudsz majd jelentkezni és 2018 őszén kezded az új képzést.

2017. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Államilag támogatottat nem indítanak keresztfélévbe, max Msc-t olyan szakoknál, ahol normál esetben keresztfélévben végeznek (pl. MK-sok)
2017. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Pótfelvételire tudsz még, de csak önköltségesre.
2017. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is inkább várnék 2018 őszig, de itthon nagyon nyomják, hogy mennyek, ne pazaroljam az időmet, akkor sem, ha dolgozom bla bla. De én nem akarok fizetősre menni. Az nekünk túl drága lenne. A pótfelvételire is ezt mondták, hogy nem biztos, hogy van és hogy az ugye csak fizetős. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. jún. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!