Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha külhoni magyarként szeretné...

Ha külhoni magyarként szeretnék ügyfélkaput nyitni, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Szabadkáról mennék Szegedre, és jó lenne ügyfélkapu, mert nincs kedvem postázgatni BP-re mindig.

Állampolgárságom és útlevelem van de ez édeskevés.

Szóval olvastam, hogy kéne személyazonosító igazolvány (személyi) és benne kell légy a lakcímnyilvántartásban. Aztán van egy zárójel ahol írja, hogy vagy ,,vagy az alá nem tartozó külföldiek esetében az idegenrendészeti nyilvántartásban".

Szóval lényegében akkor én is nyithatok ilyet ?


Ez az egész az egyetem miatt kell, Szegedre mennék tovább.


Ha esetleg még tudna valaki erre válaszolni:

Ha bejelentek egy algyői (Szegedtől 10 km) lakcímet, akkor kapnék államilag támogatott koleszt, Szegeden ?

Picit bután hangzik ez a kérdés, de hátha valaki tudja pontosan.


Köszönöm előre is a válaszokat



2016. jan. 14. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapus azonosító létrehozását bármely természetes személy kezdeményezheti. A regisztráció feltétele a személyes, illetve a minősített elektronikus aláírással történő azonosítás.

A felhasználó személyazonosságát igazolhatja: Személyazonosító igazolvánnyal, Útlevéllel,

2001. január 1. után kiállított vezetői engedéllyel.

A személyi adat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó külföldiek esetén az azonosítás az útlevél, valamint - ha azzal rendelkezik - a magyarországi tartózkodásra jogosító engedély alapján történik.

A személyi adat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó EGT-tagállamok állampolgárainak azonosítása útlevél vagy más személyazonosításra alkalmas okmány alapján történik.

A 14 -18 év közötti személy - az általános szabályok szerint - önállóan is jogosult ügyfélkapu-regisztráció létesítésére .

A 18 év alatti, valamint a korlátozottan cselekvőképes személy az Ügyfélkapun keresztül használható szolgáltatásoknak csak korlátozott körét használhatja. Pl: Felvételi jelentkezés, TAJ-szolgáltatások, Okmányirodai időpontfoglalás


A kérelmezőnek meg kell adnia szabadon választott egyedi felhasználói nevét és egy elektronikus levélcímet (e-mail cím) is, mivel erre a címre kapja meg az első belépéshez szükséges egyszer használatos kódját

2016. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es:

Szóval ha elmegyek szegedi rókusi TESCO-ba, ahol van kormányhivatal, akkor megtudom csinálni, igaz ?

Amúgy köszönöm a választ !

2016. jan. 14. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Nyitva tartási idő:

Hétfő: 7:00 - 17:00

Kedd: 8:00 - 20:00

Szerda: 8:00 - 20:00

Csütörtök: 8:00 - 18:00

Péntek: 8:00 - 20:00


kormanyablak@csmkh.hu

2016. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia. Én is szabadkai vagyok, szegedre járok egyetemre. TEIR miatt kellett nemrégiben ügyfélkapu nekem is.

Elmentem az okmányirodába, ott szépen el tudsz igazodni a tájékoztatókon. Nekem nincs magyarországi lakcímem. Amikor kérte az ügyintéző az személyit, és én a magyar útlevelet nyújtottam, le is vágta a helyzetet. Simán megcsinálta lakcím nélkül, beírta a koleszos és az otthoni címem,nem tartott 2 percnél tovább az egész.

Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan irj privátban.

2016. jan. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2016. jan. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!