Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy hét alatt meg lehet...

Egy hét alatt meg lehet tanulni az irodalom tételeket?

Figyelt kérdés

Röviden:


Egyáltalán semmit se tudok irodalomból, alapműveltségem nulla. Van esélyem felkészülni szóbeliig, úgy hogy meg legyen az 5-ös? (>80%)


_________________________________________

Hosszabban:


Írásbeli után úgy osztottam be az időmet, hogy minden tantárgyra kb 1 hetet szánok.

Történelemmel kezdtem, mert az érdekel is valamilyen szinten, meg abból elég jó alap tudásom van, hiszen emelten tanultam 4 évig, de csak középszinten érettségizek belőle. Angolra nagyon nem készülök, nem félek tőle, nyelvtant gyorsan megtanultam, hiszen az nem hosszú, fizikát meg utolsó hétre hagyom, mert azt tartom a legfontosabbnak és azt szeretném a legkevésbé elfelejteni a felelés idejére.


Viszont most néztem rá az irodalom tételekre (osztálytársamtól kaptam őket), és lehetetlennek tartom, hogy ezt meg tudjam tanulni. Nem csak egy hétre lenne sok, de szerintem úgy egyáltalán a hátralévő 2 hét se elég rá. Sajnos a többi tantárggyal ellenben irodalomból semmi műveltségem nincs, hiába voltam belőle szín 5-ös, elfelejtettem mindent, amit valaha megtanultam :/ Tavaly év végén írtunk egy tesztet az összes eddig tanult dologról, 4%-ot sikerült elérni. Ennyi a tudásom...


Szeretnék mindenből 5-öst elérni, eddig írásbeli mindenből jól sikerült, viszont az is magyarból lett a legrosszabb (81%).



2017. jún. 12. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét alatt 20 tételt simán megtanulsz :) Irodalomból próbálj ne az életrajzra koncentrálni, hanem az adott szerző műveire, az újításra, amit az irodalmi életbe hozott! Sok tételnél felhasználhatod a történelemtudásodat is: például Csokonainál beszélhetsz egy kicsit a felvilágosodásról, Mária Terézia és II. József uralkodásáról, a felvilágosult abszolutizmusról... Mivel ezek mind hatással voltak Csokonaira, pár pontot ezzel is össze tudsz szedni. Könnyebb helyzetben vagy, ha ismered a kötelezőket. Olvastad őket még régebben?
2017. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 nap alatt tanultam meg XD
2017. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán
2017. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-2-t elolvastam, viszont azokra is csak halványan emlékszek. Köszi a tanácsot, hogy olvasszam be a feleletbe a töris tudást, ezt tuti használni fogom :D
2017. jún. 12. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács. Szóbelin ott lesznek a tételhez kapcsolódó könyvek/művek. Magyon sokban benne van az életrajz es a tartalom is, néhány elemzés is esetleg szóval tényleg ne az önéletrajzot tanuld.
2017. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot. Csak azért nem szeretném a használható segédletekre alapozni az egész felkészülést, mert félek, hogy nem mindegyik tételhez lesz megfelelő könyv.

Például lehet, hogy Shakespeare-ről egy egész könyv lesz életrajzzal együtt, Bessenyei meg lehet, hogy csak úgy elvétve benne lesz valamelyik szöveggyűjteményben. Nem akarom, hogy kellemetlen meglepetés érjen :/

2017. jún. 12. 22:57
 7/8 Szitakötő25 ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem vagy jó magyarból, és nem is érdekel, gondolom nem is azzal fogsz továbbtanulni, és ezt a tanáraid is tudják. Ha eddig 5-ös voltál belőle, akkor gondolom nem utál a tanár, és ha jó indulatú, nem fog csesztetni,és ha a jó hozzáállás megvan, akkor segít mert tudja, hogy az életben nem lesz szükséged ezekre az ismeretekre. Lehet, hogy ez a válasz nem ide passzol, de nálunk pl. volt olyan, hogy az emberke felelete gyenge hármast ért volna, mégis az írásbeli és a négy éves munka alapján megadták neki az ötöst, mert nem a magyarral ment tovább, és nem akarták lerontani a jegyét. Jó iskolában lehet számítani a tanárok jóindulatára. Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy ne tanulj, mert úgyis megadják, csak azt, hogy ha szerencséd van a tanároddal, akkor nem kell félned.
2017. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valóban nem magyarral tanulok tovább. Attól függetlenül, hogy humán osztályba járok fizikával meg matekkal haladok tovább, azok is sikerültek a legjobban :D


A tanárral jó kapcsolatom van, meg igazából az összes engem tanító tanár jó fej, segítenek bármiről is van szó, szóval a tanár jóindulata tuti meg lesz. Most naponta 4 tételt tanulok meg/olvasok át. Ezek mellé, ott lesz a felkészülési idő, szöveggyűjtemény, a tanár jóindulata, ha magabiztosan végigbeszélek 10 percet, szerintem nem lesz gond.

2017. jún. 14. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!