Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet ez?...

Szerintetek jó ötlet ez? Megvalósítható?

Figyelt kérdés
2 éves iskolába járok jelenleg, 19 éves vagyok.Az osztályomban rengeteg vita és veszekedés van.Többször kért már minket az osztályfőnököm,hogy próbáljunk alkalmazkodni egymáshoz és tartsunk össze..De annyira különbözőek vagyunk,és egyszerűen nem találjuk a közös hangot.A legnagyobb baj az,hogy mindenki kibeszél mindenkit és utána letagadják,ezekből vannak legtöbbször a viták.Arra gondoltam,hogy nyárra szervezhetnénk az iskolával valami 1 hetes kis tábort vagy kirándulást, mindegy minek nevezzük, amikor elmegy az egész osztály valahová,és megpróbálnánk összekovácsolni a csapatot. Tudom hogy még nagyon messze van,de egyébként is ez csak egy ötlet,viszont akkor kéne helyet keresni,meg kellene beszélni hogy mennyit kell befizetni rá stb..Szeretném felvetni annak azt az ötletet,hogy kötelező legyen eljönni,mert amúgy kb senki nem jönne.Mennyire jó ötlet ez?Egyáltalán az osztályfőnöktől kérhetek ekkora dolgot?Azt, hogy jöjjön velünk és próbáljunk jobb hangulatot csinálni az osztályban?Már unom a sok veszekedést...És legalább jövőre viselkedhetnénk tényleg egy osztályhoz méltóan....
2016. dec. 6. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valósítható meg.

1. Az osztályfőnök nem kötelezhet senkit arra, hogy elmenjen, se neki, sem az iskolának nincs erre semmilyen hatásköre.

2. Egy hét elég nagy költség, biztos van, akinek nem fér bele a költségvetésébe vagy nem akar rá ennyit áldozni.

3. Sem az osztályfőnöktől sem az osztály tagjaitól nem várható el, hogy kötelező jelleggel egy hetet erre szánjanak a szabadidejükből.

4. Egy hétre összezárni egy társaságot egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet, én pl. azokkal is nehezen bírok ki ennyit, akiket alapvetően kedvelek, ha nem ismerjük egymást elég jól.

Közös programokat szervezni alapvetően jó ötlet, de ne kerüljön sokba, ne legyen hosszabb pár óránál és csakis önkéntes alapon. (Akár havonta-kéthavonta beülhetnétek valahova suli után, ha jobb lesz az idő, elmehettek egynapos kirándulásra vagy valami...)

2016. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!