Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar szóbeli hogy van? A...

A magyar szóbeli hogy van? A nyelvtant és az irodalmat is külön-külön kell húzni? Mi van akkor ha az irodalmat tudom a nyelvtant meg nem? (első tíz nyelvtant fogom kb megtanulni csak)

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy mondta a tanárnőnk, hogy húzzunk egy tételt és azon fog szerepelni az irodalom, amit szépen kifejtesz, majd egy hozzá tartozó "B" rész, ami ugye a nyelvtan.


Szerintem jobban járnál, hogy ha mindegyikbe bele-bele lesnél! Nem tudom, hogy hány szóbelid van, de ha sikerül az első tízet megtanulni, mennie kell annak a másik tíznek is ;)

Hozzá tenném még, hogy nálunk pl ilyen feladat szerű lesz a nyelvtan rész, pl : milyen típusú mondat ; melyik szöveg tudományos és miért? stb

Szóval azért ilyenekre rájön az ember:)


De javítsatok ki, hogy ha általánosságban nem így történik!

2017. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálunk is lesz feladat rész azok nagyrészét megtudom oldani. De van elméleti része is ls azzal van gond.
2017. jún. 15. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es! Jól mondod, nálunk is így lesz. Kérdező! Én is tanulom a magyar tételeket és nem nehezek. A nyelvtan tételeknél az elmélet kb 5-6 mondat, a többi csak rizsa mellette. Ne játsz olyat, hogy csak 10-et tanulsz meg. Tessék leülni és mindet megtanulni. Olvasd el alaposan a tételt, 5-6 mondatba írd le a lényeget és ha az megy akkor érettségin jó eredménnyel zársz. Hajrá és sok sikert!
2017. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Külön kell irodalmat és külön kell nyelvtant húzni. Nincs joga a tanárnak egymás mellé rendelni kettőt. Ha csak az irodalmat tudod, a nyelvtant meg nem, akkor nyilván kevesebb pontot kapsz.
2017. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!