Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Támogatnátok az iskolai...

Támogatnátok az iskolai szünetek lerövidítését?

Figyelt kérdés

[link]

Végzős diák vagyok, de a van 4 éves kistesóm. Ez a kettő összefügg: mint 18 ( nemsokára 19 ) éves fiatal szeretem a hosszú szünetet, lehet pihenni, bulizni, dolgozni. Elvagyok egyedül és a haverokkal is, nem igazán okoz gondot a 2,5 hónap szünet.

Ellenben a kistesóm 4 éves, óvodás. Neki is ugyanúgy van szünet mint nekünk és bár neki lehet még kérni nyári ügyeletet, azt ő se szereti és az óvónő is csúnyán néz ( nem saját óvodatársak, nem saját óvónő, nem úgy foglalkoznak vele, mindig máshol vannak, stb ). Emiatt én vagyok vele egész nyáron. Nagyszülők, rokonok, ismerősök messze laknak, ráadásul többségükre egy krumplit nem bíznék nemhogy egy gyereket. Tehát tisztában vagyok vele, hogy egy kisgyerekkel milyen nehéz megoldani a szünetet.

Én kifejtem a véleményem: az ingyenes tábor drága az államnak, nem támogatom. Ellenben hogy a szülőnek ne 30 nap szabadság járjon egy évben, hanem a gyerekek miatt kapjanak plusz pár napot, támogatnám. Ha anyának meg apának is van 40 napja egy évben, el tudnak menni nyaralni ( ha van rá pénz ) és tudnak lenni a gyerekkel is, akár otthon, akár máshol. Persze 2,5 hónapot még így is nehéz megoldani, de szerintem ez jobb megoldás, mint a szünet rövidítése. Így is túlterheltek a diákok, kell nekik legalább 1-2 hónap pihenni ( a tavaszi szünet 4-5 napja sem elég semmire, ráadásul az ilyen rövid 1 hetes szünetek esetében azt mondják a tanárok, hogy "úgyis otthon vagytok, ráértek, ebből meg ebből az anyagból kell felkészülni / prezentációt készíteni / dogát írni / felelni ).

Mi a ti véleményetek?


2017. jún. 16. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

Be kellene látni, hogy néha a kevesebb néha több.

2017. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban még érthető lenne, pont azért, amit írtál, a felügyelet megoldása miatt. Felső tagozatban és gimnáziumban nem támogatnám.
2017. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!