Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az ingyen interne...

Támogatnátok az ingyen internetet?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy széles sávú, gyors, legszuperebb internetet kössenek de mindenhova, de egy alap internet elérhetőséget, ami email-ezéshez, tájékozódáshoz, banki ügyek intézéséhez, stb-hez otthon elég, ingyenessé tennének. Ezzel a fejlődés és a modernizáció útján tenne egy lépést előre Magyarország, ezáltal közelebb kerülne mindenki a gyorsabb megoldáshoz, hivatalos ügyek otthoni intézéséhez.

Következő lépés lehetne, hogy minden háztartásba kerüljön egy számítógép. Itt ismét nem a legújabb 1,5 milliós Mac-re kell gondolni, de alap számítógépek és laptopok már5

50-70 ezer forinttól vannak. Hogy nem jók játszani illetve üzleti tevékenységhez az igaz, de alapok: internet, word, excel, powerpoint és néhány alkalmazás fut rajtuk. Akár azt is meg lehetne tenni, hogy nem ingyen adják, hanem kamat mentesen 1-2 évre részletre. Ez egy 70 ezer forintos gép esetén havi 6 ( év esetén havi 3 ) ezer forintot se jelent.

Míg az internet mindenkinek bekötési díj ellenében ingyen járna, a másodikra be kell nyújtani az igényt és az alapján adnák. Azaz neked nem kell 70 ezer forintos gépet venned, ha már van egy otthon vagy ha okostelefonod van és mindent el tudsz intézni azon ( ahogy te szeretnéd ).

Támogatnátok? Ha nem, miért nem?


2017. jún. 4. 13:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A net belefér, de a gép már nem.

Kicsit uncsi már, hogy mindig a dolgozó emberek adójából akarnak mindenkinek, mindent.

2017. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1# igen, engem is idegesít hogy az én adómból mindenkinek osztogatnak. Pont ezért mondtam hogy 1 összegben fizethetnek, 1 vagy akár 2 évre részletfizetési lehetőséggel kapnának egy olcsó gépet. Azaz ők maguknak vennék meg.
2017. jún. 4. 13:44
 3/26 anonim ***** válasza:
60%

Gyerekek, komolyan mondom...

Nézd meg ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..


Mindenki mindent ingyen akar?

Komolyan már...

2017. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

"kamat mentesen 1-2 évre részletre. Ez egy 70 ezer forintos gép esetén havi 6 ( év esetén havi 3 ) ezer forintot se jelent. "


Persze, emellett fizesse a lakástörlésztőt, a kocsi törlesztőt, a mosógép törlesztőt stb.stb.

Vagy ami még jobb: adja ingyen az állam.


Jézus...

2017. jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
A netet még csak-csak, mert nem tudják eladni, de gépet? Tuti nem. Legalábbis alanyi jogon nem.
2017. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az internet belátható időn belül ingyenes lesz, errefelé megy a világ. A gép más kérdés, de hivatalokban már most is van helyenként olyan terminál, ahonnan ügyeket lehet intézni, nem kell feltétlenül otthoni gép, elég lenne kijelölt helyeken. Egyébként egy tabletet elérhető áron lehet venni..-)
2017. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Jó legyen ingyen net, de ne korlátlan, legyen valami adatforgalmi korlát.

Azért annyira nagy jólét nincs hogy minden ingyen legyen már.

2017. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%
Fogjátok már fel végre, hogy SEMMI SINCS INGYEN. Ha van egy szolgáltatás, azért valaki, valahol fizet folyamatosan. Akinek nincs annyi pénze, hogy kifizesse ezeket, nem hiszem, hogy azzal fejlődne tovább, ha a segge alá tolnánk egy gépet és "ingyen" Internetet...
2017. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
Miért lenne pont az internet ingyen? Még az olyan alapvető létszükségletek sincsenek ingyen mint a víz vagy a fűttés. Már nem kommunizmus van magyarországon.
2017. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy támogatnám hogy ha alap interneted van akkor az árát a szja-d fedezné, így aki nem dolgozik az nem tud más ember adójából hozzájutni, viszont aki minimálbért keres annak se legyen gond az internet(bár szerintem amúgy se drága). Számítógépet is lehetne támogatni hogy a több hónapi vagy évi személyi jövedelem adódból az állam annyit visszaadna hogy egy alap gépet tudj venni.

Egyébként most is van ingyen internet csak menj be a könyvtárba. Ennek az a hátránya hogy nyitvatartási időn kívül nem tudod használni. Én ezt csináltam a 2000-es évek elején mikor még nem volt internetem.

2017. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!