Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az irodalom és nyelvtan...

Az irodalom és nyelvtan szóbeli érettségire összesen vagy 15 perc vagy 2x 15 perc?

Figyelt kérdés

Megkaptuk a szóbeli belosztást. 1 órára minden tantárgynál 4 embert hírtak be.. akkor mindenki kap 15 percet, de az irodalmat és nyelvtant egy tantárgynak vették és ugyan úgy 4 embert hívtak be 1 órára.

Ezért gondolom, hogy 15 percél nem kapunk többet, de az azt jelentené hogy 7,5 perc irodalom és 7,5 perc nyelvtan.


Akkor ez most hogy van?


Egy 15 perces feleletbe kell sűríteni a nyelvtan és irodalmat vagy mindkét tantárgyra kapunk 15 percet?



2017. jún. 16. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 15, de ebből egyáltalán nem következik, hogy 2*7,5.

Általában az irodalomra többet szánnak.

2017. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De csak 30 perc felkészülési időm van 2 tételből?
2017. jún. 16. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Összesen fél óra van (felkészülés) mindkettőre
2017. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Annyi bőven elég
2017. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak furcsa hogy az irodalom tételeim a leghoszabbak és a nyelvtanról is lehet legalább 10 percet beszéni plusz még egy feladatot is megkell oldani :D

Akár 30 percet is lazán elbeszélnek ezekről.

2017. jún. 16. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez is a feladat része, hogy oldd meg 15 percben. Ha irodalomtörténész leszel, beszélhetsz akár egy órát is egy előadáson, de ez egy érettségi, ahol a tudást az is méri, hogy meg tudod-e találni és kiemelni a lényeget. Egyébként ha valakit érdekel egy téma, akkor nem nehéz úgy érezni, hogy sokkal többet szeretne beszélni róla. De legalább átérzed szegény tanárok helyzetét, akik a kedvenc témáikról se tarthatnak 45 percnél hosszabb órákat, pedig egész nap tudnának beszélni róla. :-)
2017. jún. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
A nyelvtanról nem kell sokat beszélni, én emelten kb. 3 perc alatt összefoglaltam a lényeget, és nem volt kérdésük (lehet, több volt, mint 3 perc, én nem éreztem annyinak, de 5 perc szerintem nem volt). A többi időt az irodalom töltötte ki. Persze, van olyan nyelvtan tétel, amire több idő kell (pl. a nyelvtörténet), de úgy készülj, hogy a nyelvtanra max. 5 percet érdemes szánni. Eleve az irodalom teszi ki a pontok ötven százalékát, ez alapján is egyértelmű szerintem, hogy az a hangsúlyosabb.
2017. jún. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!