Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi matekfeladatoknak...

Az alábbi matekfeladatoknak mi a megoldása?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs megoldáskötetem ahhoz a feladatgyűjteményhez, amiből épp dolgozom, és gyanús, hogy valami(k) nem stimmel(nek) az én megoldásomban.


Ha valaki veszi a fáradtságot és megoldja, elég, ha csak a végét írja le. Köszi! :)


Végezze el a következő műveleteket!


(a+3)/(a-1) + (5-a)/a;


(2x+y)/(x+y) + (3x-y)/(x-y);


3a/(a-b) - 4b/(a+b);


(2a+1)/(a+1) + (a+2)/(a-1) - (3a^2 -1)/a^2 -1);


(3b+2)/(2b+1) + (1-4b)/(2b-1) + (2b^2 -b)/(4b^2 -1);


(3x+1)/x + (2x-3)/(x+1) - (5x-2)/(x-1);



A törteknek van értelmük a valós számok halmazán.


(Összefoglaló feladatgyűjtemény matematikából [valamelyik egykötetes 2000 előtti kiadás] 250-255. feladat)



2017. jún. 19. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Ha még le is írtad volna, hogy mik jöttek ki, talán még el is hinnénk, hogy te csináltad...
2017. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezeknél a feladatoknál csak egyszerűsíteni lehet, ilyen esetben viszont simán jöhet ki több megoldás is.

Le tudod ellenőrizni a saját megoldásaidat: "a te megoldásod" = "könyvbeli megoldás" Ha a végén igaz eredmény jön ki (pl. 5=5) akkor jó a tied is (vagy mindkettő ugyanúgy rossz). Vagy egyszerűen csak adsz a változó(k)nak egy értéket és végigvezeted az alap feladaton és a megoldásokon is.

2017. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1


P(x): x valaki

Q(x,y): x y-ból indul ki


V := {x|P(x)}


Q reflexív V felett.



#2


Az volt a problémám, hogy egyik pillanatról a másikra az egyszerűbb alakjaim sokkal csúnyábbak voltak mint az előző feladatoknál és azt hittem, hogy valamit nem veszek észre. Viszont a kiírás után kb. 5 perccel rájöttem, hogy más feladatgyűjtemények hasonló feladatainak ha megnézem a megoldásait, és ott is tök random és csúnya kifejezések vannak, akkor valszeg minden okés. :D :D De köszi a választ! :D

2017. jún. 19. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!