Mi a megoldása ezeknek a matekfeladatoknak?


1. Egy szabályos konvex sokszögnek 10-szer annyi átlója van, mint oldala. Mekkora a sokszög kerülete, ha minden oldala 6 cm?


2. Egy konvex sokszögnek kétszer annyi átlója van, mint ahány oldala. Hány oldalú a sokszög?


2012. jan. 17. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy sokszög átlóinak a száma mindig: (n*(n-3))/2


Így:


1.)


(n*(n-3))/2 = 10n /beszorozzuk mindkét oldalt 2-vel

n*(n-3) = 20n /leosztunk n-nel

n-3 = 20

n = 23


Vagyis 23 oldala van a sokszögnek, így a kerülete 138 cm.


2.)


(n*(n-3))/2 = 2n

n*(n-3) = 4n

n-3 = 4

n = 7


Vagyis a sokszögnek 7 oldala van.

2012. jan. 17. 19:44