Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre érdemes laptopot venni?

Egyetemre érdemes laptopot venni?

Figyelt kérdés

Vidéken lakom de annyira nem, hogy koliba kelljen költöznöm. Kb másfél óra ingázás. Van otthon gépem, de nagyon régi és most a ballagásnak hála lenne mit belefektetni egy laptopba így ezt fontolgatom.

Használtan szeretnek venni egy macbook airt, 2015öset (ismerőstől).


Jövőre pszichologiara fogok járni. Ott mennyire hasznos ez? Fontos hogy könnyű legyen a gép és mivel tipikus fiús irasom van a fuzetbe jegyzeteles kilőve. Nem fognak kinézni a laptop használatért? Előadáson elő lehet venni?


Egyébként új munkám is van a városban amihez kell laptop (meghozza jó grafikájú) és nagy turokepessegu...

szerintetek illik használni egyetemen pszichológia szakon laptopot?



2017. jún. 22. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Bár levelezős vagyok pszichológián, de nálunk sokan használják. Utazás közben írhatod a beadandókat, nálunk statisztikán a saját gépeden gyakorolhatsz, ha beviszed. Előadáson jegyzetelhetsz vele. Szerintem hasznos, ha van.


Az említett típushoz nem értek, ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy az jó-e vagy mire jó.

2017. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyik ismerősöm is használ pszichológia szakon laptopot
2017. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fog kinézni, ha laptopot használsz, rengetegen teszik. Én pszichológián végeztem, nappalin, nagyon sokan laptopra jegyzetelnek az előadásokon. (De gyakorlatokon még nem igazán láttam, hogy bárki laptopot használt volna.) Pszichológián elég sok beadandód lesz, valamint statisztikai programokat is használnod kell, amihez hasznos, ha ott van nálad a saját laptopod. Főleg, ha messze laksz, lyukas órákban nem fogsz tudni hazamenni, ha mondjuk van egy órád 10-12, aztán meg 15-17 között, simán ki tudod tölteni ezt az időt az anyagban való haladással, a laptop pedig ehhez kiváló segítség.
2017. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Felnőtt ember vagy, ráadásul pszichológusnak készülsz! Kit érdekel, hogy ki mit gondol?
2017. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hasznos lenne. Bármihez hasznos a XXI. században.
2017. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is hasznos. Én kollégista voltam, és ott is hasznos volt, kisebb helyet foglalt és hétvégén haza tudtam vinni magammal, így otthon is tudtam gyakorolni/beadandót készíteni.


Én is úgy tudom, hogy elő lehet venni előadáson és lehet azzal jegyzetet írni, bár én jobban szerettem kézzel írni. Max. amiatt fognak kinézni, mert "almás" laptopod van és sokan nem szeretik.

2017. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre egy MacBook air tökéletes. Hatalmas akkuidő, gyors, minden működik, nagyon ritkán kell vele foglalkozni.
2017. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nálunk is sokan használatak laptopot, manapság egyáltalán nem illetlen. Bőven elő lehet venni előadáson. Azt, hogy érdemes-e, te tudod.


Nekem venni magát laptopot érdemes volt, de azt nem az egyetem miatt, mert ott én sokkal jobban tudtam papírra jegyzetelni, könnyebben jött, de mindenki más. Neked pl. a leírás alapján érdemes lenne.

2017. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Max. amiatt fognak kinézni, mert "almás" laptopod van és sokan nem szeretik."

Egy normális minőségű Windows laptop is kerül ennyibe.

2017. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Tudom, és én egyébként szeretem az Apple cuccokat. Csak azért írtam ezt, mert van, aki "már csak azért sem" szereti, mert almás.
2017. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!