Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyire gáz volna GYTK-ra mennem?

Ennyire gáz volna GYTK-ra mennem?

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem egyetemre, első 3 helyen gyógyszerészeti egyetemeket jelöltem meg. Rengeteg pontom lett, lazán felvesznek, itthon akármelyik orvosira is bőven bekerülhetnék. Erre mindenki azt kérdezi, miért nem mentem orvosnak ennyi ponttal, meg hasonlók.

Ezek az emberek valóban ilyen ostobák, vagy tényleg én megyek egy felettébb alábbvaló szakra? Már elég régóta gyógyszerész szerettem volna lenni, most is az akarok lenni, nem tudom, miért fáj ez egyeseknek. Miért van az, hogy ezt a hivatást az orvosinál értéktelenebbnek gondolják, az egyetemi képzést is "legagyizzák", holott én azt látom, hogy a környezetemben a GYTK-sok átlagban sokkal többet tanulnak az ÁOK-soknál, elsősorban negyed- és ötödévben.

Félreértés ne essék, én nem leszólom az orvosokat, se az orvosi egyetemet, sőt tudom, hogy rengeteg példaértékű orvos létezik, akiket nem a társadalmi elismertség és a pénz hajtott, ugyanakkor vannak gyalázatos értékrenddel rendelkező gyógyszerészek is, tehát nem a hivatás határozza meg, ki milyen ember. Mindössze bánt, hogy egyesek nagyon lenézik a gyógyszerészeket, és túlképzett, színes dobozokat áruló pénztárosnak tartják őket.

Ti mit gondoltok?

Így lesz ez az egyetemen is, szokjam meg?


Minden (értelmes, a kérdésemhez kapcsolódó) választ

nagyon szívesen fogadok. :) És bocsánat, hosszú lett, de ezt nem tudtam rövidebben megfogalmazni.



2017. jún. 23. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a SOTE-ra járok ÁOK-ra és mi egyáltalán nem nézzük le a gyógyszerészeket sőt abban is egyetértek, hogy vannak olyan évek amikor ott többet kell tanulni. Ha gyógyszerész szeretnél lenni, akkor egyértelműen azt válaszd és ne érdekeljen mások véleménye, tuti nagyon fogod élvezni. (Egyébként valószínűleg azért alakult ki ez az emberekben, mert az orvosira jelentkezőknél nagy százalékban a GYTK a "B-terv", nálam is az volt pl és ezért hiszik azt, hogy az "rosszabb" de ennek semmi valóságalapja nincsen)

Hajrá az egyetemen!:)

2017. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most megkönnyebbültem, hogy akkor talán az egyetemen nem kell magyarázkodnom, miért is GYTK-ra mentem. :) Neked is további jókat az egyetemen! ;)
2017. jún. 23. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz ezzel. Igen, az egyetemen valamiért így van a "toplista": 1. ÁOK, 2. FOK 3. GYTK. Orvosira a legnehezebb bekerülni, sokan csak azért mennek a másik kettőre, mert az ÁOK-hoz nincs elég pontjuk.

De nem mindenkinek való az orvosi egyetem, és ha téged nem vonz, akkor ugyan minek mennél oda? Főleg úgy, hogy gyógyszerész akarsz lenni. Az egy remek szakma, sokat fogsz keresni, és még doktori címed is lesz, szóval ne foglalkozz a hülyékkel.

2017. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis azoknak való a GYTK, akik tényleg gyógyszerészek akarnak lenni, nem azoknak, akik ott tervezik ellébecolni, amíg felveszik őket ÁOK-ra. Mivel sok orvosira jelentkezőnek ez a B-terv meg alacsonyabb a ponthatár, ahogy előttem is írták, van, akinek ez automatikusan egyenlő azzal, hogy gyengébb, de ezeknek az embereknek általában nincs valódi közük a témához. Az élettudományi karok között a gyakorlatban nem működik ilyen szintű lenézés, mert orvosra és gyógyszerészre is szükség van, és egyébként a maga módján más, de semmiképpen​ sem könnyebb dolog a gyógyszerészet.
2017. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jún. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!