Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a kötelező olvasmány...

Szjgerfanvok kérdése:

Mi a kötelező olvasmány kilencedikben?

Figyelt kérdés
Most megyek kilencedikbe és nem kaptam listát a kötelezőkről. Valaki le tudná írni? Előre is köszönöm!

2017. jún. 24. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol más, nem?
2017. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Intézményenként változik, sőt, nálunk csoportonként más-más volt. Nekünk a Rómeó és Júla, és az Antigoné volt.
2017. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen, az Antigoné meg a Rómeó és Júlia; viszont ha olyan vagy elolvashatod az Odüsszeiát vagy az Iliászt, mert az első témakör az ókori görög irodalom, aminek szerves részei az előbbi művek (és ugye az Antigoné is).
2017. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kilencedikben általában rövidebb kötelezők, illetve részletek vannak. Például a már korábban említett Antigoné és Romeo és Júlia (de amúgy valahol feladják Szophoklésztól az Oidipusz királyt is, vagy Shakespeare-től a Hamletet - de egyik se hosszú, az Antigoné és az Oidipusz olyan 60 oldal körül van, a Romeo és Júlia illetve a Hamlet pedig 120-150 oldal körül). Részletek lehetnek például a Bibliából (József és Jónás története például), az Iliászból és az Odüsszeiából (ezeknél a szöveggyűjtemény részleteit adják fel, ritka az olyan tanár, aki az egészet feladja), Dante Isteni színjátékából részletek (elsősorban a Pokolból, itt is a szöveggyűjteményből), illetve Boccaccio Dekameronjából is adhatnak fel részleteket (rövidebb novellák, itt is a szöveggyűjteményben lévőket szokták, vagy max. 5 novellát, amúgy ezeket mindenképpen ajánlom, bár még én se olvastam az összeset, amikor nekünk volt kötelező, tízet elolvastam, és érdekesek voltak, tetszettek). De amúgy az se biztos, hogy Shakespeare-ig vagy Boccaccióig el fogtok jutni, a kilencedikes anyag a leghosszabb, kb. pont Shakespeare körül szokták befejezni az évet.


De összességében kilencedikben nem nagyon szoktak hosszabb lélegzetvételű kötelezőket feladni, pár óra alatt simán el lehet olvasni az összeset.

2017. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk szöveggyűjteményi részletek kellettek a Bibliából, a Szigeti veszedelemből, az Íliászból és az Odüsszeiából. Kellett még az Antigoné, a Pokol, a Rómeo és Júlia. És ott volt még a Tartuffe, de az lehet, hogy 10. elején volt, már nem emlékszem.

2017. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szigeti veszedelem az tizedikes anyag.
2017. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is most megyek kilencedikbe egy általános tantervű gimibe. Nekünk az antigoné, rómeó és julia, tartuffe van feladva.
2017. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!