Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több tantárgyból lehetséges...

Több tantárgyból lehetséges érettségizni?

Figyelt kérdés

Ugye a matek, magyar, töri és az angol kötelező. Emelet tudom, hogy válaszatani kell még tantárgytat amiből emeltezni fogook. Lehetséges e hogy a következő érettségiket csináljam meg: Matek, magyar ( ebből szeretnék emeltet is), töri, angol ( ebből is szeretnék emeltet.) ugye ezek a "kötelezők". Viszont én még szeretnék hozzá egy emelt etikát- és erkölcstant, illetve egy emelt kémiát és bioszt.

Lehetséges-e ennyi emeltet tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. jún. 29. 13:22
 1/4 A kérdező kommentje:
elnézést a helyesírási hibákért, mobilról írtam... :)
2017. jún. 29. 13:23
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet (egyedül etikából nem lehet emeltezni, ha jól tudom, idén legalábbis nem lehetett, az biztos), de nem sok értelme van, mert csak 2 után kaphatsz pontot. Nézd meg, milyen és hány emelt, illetve mennyi pont szükséges a szakra, amin tovább akarsz tanulni.

Én magyarból emelteztem, és bár 92% lett, én kilencedik óta tudtam, hogy magyarból fogok emeltezni, és kilencedik óta készültem rá azzal, hogy folyamatosan tanultam. Emellett az emelt magyart sokan az egyik legnehezebb érettséginek tartják, mert nagyon szubjektív.

A kémiát szintén nehéznek tartják, osztálytársam biosz-kémia fakton volt, két évig szinte csak bioszt és kémiát tanult, az emelt biosz jól sikerült neki, de a kémiát jövőre megint megpróbálja, mert nem lesz elég pontja a kémia miatt.


Négy tantárgyból emelt szintre felkészülni azért elég nagy felkészülést jelent, ha jó eredményt akarsz. Főleg, mivel felesleges is, mert maximum 2 emelt után jár a pluszpont, illetve a 2 legjobban sikerült tárgyat számítják be, de csak azokat, amik az adott szakra szükségesek (felvi.hu-n erről tájékozódhatsz).

2017. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak semmi értelme (erkölcstanból mondjuk én is úgy tudom, hogy nem lehet emeltet tenni). Nálunk is voltak yolo emberek, akik bepróbálták, és egy csomó negyven százalék körüli eredmény született.


Ha lehet egy vad tippem; szerintem menj el nyílt napokra, nézz körbe, olvass utána, és tudatosan dönts róla, hogy melyik szakot szeretnéd, mert az emeltek nem nehezek, de fel kell készülni rájuk.

2017. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Legfőképpen a pszichológus foglalkozas erdekelne, de attol felek hogy addig meg valtozni fog a velemenyem. A most kovetkezo tanev vegen mar lekell adni az emelet tantargyak sorat, azert kerdeztem. :)
2017. júl. 1. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!