Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges 100%-os eredménnyel...

Bratilla kérdése:

Lehetséges 100%-os eredménnyel érettségizni magyarból, emelt szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már mindenféle rémtörténetet hallottam arról, hogy mennyire nehéz a magyar érettségi. Viszont, lehetséges lenne valahogy egy 100% körüli eredményt elérni? Ti hallottatok valamit, vagy van tapasztalatotok? Esetleg valami ötletetek, hogy hogyan lehetne maximálisan felkészülni? Köszönöm előre is. :)


2014. febr. 20. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

100%? Lehetetlen.

90%? Lehetséges.

2014. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem nehéz, hanem baromira szubjektív. Én megírtam egyet gyakorlásnak, 3 tanár javította ki, három különböző eredménnyel, 72,76 és 86% lett... azért ennyin már sok minden múlhat, sajnos, és ez nem a tudásod tükrözi :(

Én emiatt mondtam le a magyar szakról.

2014. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:D

De ez annyira érdekes, azért lehetelen, mert nagyon nagy lexikai tudást igényel, vagy mert a javítás szubjektív lehet a fogalmazásoknál?

És a 90% elérésére mi a legajánlottabb módszer a sok-sok tanuláson kívül? :)

2014. febr. 20. 16:29
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, nem olvastam időben, de a te válaszodat is köszönöm!

Sajnálom, hogy így alakult neked. Azt nem tudod, hogy miért pontozzák le ennyire? A stílusba beleköthetnek, akkor is, ha csak személy szerint nekik nem tetszik? De ezt milyen irományoknál szokták?

2014. febr. 20. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:

A javítás szubjektív, és mivel az íráskészséges feladatok nyomnak többet a latba (60 pont), ezért ha azokat lehúzzák, akkor nem túl jó eredmények születnek.

100 % szerintem aligha lehetséges, én rengeteget tanultam rá, faktos voltam, előkészítőre jártam az ELTE BTK-ra és így is "csak" 86 % lett.

Maximális felkészülés egyébként szerintem lehetetlen. Minél többet tanulsz rá, annál több új ismeretlen terület nyílik meg. Iszonyatosan komplex dolog, és ezt már az érettséginél is észrevettem, most viszont, hogy egyetemen is ezt tanulom, csak megerősödött bennem ez a meggyőződés.

Életrajzokra menj rá, verstan, nyelvtan, társművészetekben való tájékozottság, egyéb tudományágakban való jártasság (filozófia, esztétika, művészettörténet, stb.), jó fogalmazási készség, koherencia a gondolatokban, választékos szókincs... Ennyi a titka szerintem.

2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is vállalkoztam idén emeltre, de ahogy most látom, azok alapján, amit hallok és tapasztalok LEHETETLEN, hallod, LEHETETLEN a 100% emelt magyar. Sokat kell rá tanulni, a 4 év anyagát kívülről kell fújni ( főleg az apróbb életrajzi mozzanatokat, amik a Pethőné-féle TK.-ban meg sem jelennek...), vágni kell konkrétan mindent, nagyobb összefüggésekben kell látni az egészet. Plusz, még írni is tudni kéne, méghozzá jól és szépen. Összevásároltam vagy egy tucat könyvet hozzá, most olvasom azokat a regényeket, melyek a tételsorban vannak, de alapórán nem olvatuk, vagy nem fogjuk majd olvasni (Anna Karenina, Sorstalanság, Az ajtó...). Az egész évfolyamból nyolcan megyünk emelten, pedig népes gimnázium a mienk. Tippként ajánlom a régi Mohácsy-féle tk-t életrajznak, az elemzések viszont gyengébbek ott. És minden évben adnak ki egy kis könyvecskét, amelyben ott van az adott év tételei kidolgozva, szerintem, valami Kidolgozott érettségi tételek 2014 a címe, nem tudom biztosra, de Libriben árulják elvileg :)
2014. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekét választ!

Nagyon durva, amiket írtatok, kezdek tőle elijedni, de megfogadtam, hogy magyarból muszáj emelteznem, és a legjobb eredményt elérnem az osztályon belül. (Hosszú sztori.)

Nekem az egy évfolyamon belül két kötetes Pethőné által írt tankönyvek vannak meg, valamint az újfajta Mohácsy könyvek beszerzését is megkezdtem. Azokból inkább a régi kellene? És ezeken kívül még mikből érdemes tanulni? Én 2015-ben fogok érettségizni.

2014. febr. 21. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én érettségiztem emelt magyarból és nagyon tanárfüggő. A középszintűt 1-2 hibával írtam meg mikor az iskolában gyakoroltunk, stb.

Az emeltem 60%-os lett,az írásbelim jól sikerült, de szóbelin borzasztó bunkók voltak velem és belekötöttek mindenbe, amit mondani akartam.Nagyon lehúzta a pontszámomat a szóbeli. Hárman egyszerre beszéltek nekem. Őszintén szólva teljesen kiborultam utána.. Persze nem mondom, hogy nálad is ez lesz. Mikor én írtam többen voltak ott, akik másodszorra, harmadszorra tették már le a magyart. Olyat is hallottam, hogy stopperrel mérték az időt nekik szóbelin és nem hagyták befejezni a felelést.

Szóval tanárfüggő a szóbeli és az esszé javítása. Remélem rendes tanárokat fogsz kapni : ). Van esély rá, biológiából és angolból is emelteztem, mindkettőnél tündérek voltak a szóbeliztetők. :)

Olvasd el a tankönyveket, a verseket és sok sikert kívánok :) Még van időd gyakorolni :)

2014. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!