Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Ti mit...

Melyiket válasszam? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kétségeim vannak afelől, hogy milyen irányban tanuljak tovább. Kicsit amiatt is,mert nem tudom, melyiknek tudnék jobban megfelelni, mivel tudnék jobban elhelyezkedni a jövőben. Egész életemben humán jellegű versenyeken, főként magyaron és törin értem el kiemelkedő helyezéseket, biosz-kémiával nagyon nem is foglalkoztam régebben, de mindig is érdekesnek találtam őket. A suliban szinte az összes tanár bölcsésznek tart, és eltátják a szájukat,mikor meghallják, hogy természettudományos fakton vagyok. Pedig egyáltalán nem vagyok buta hozzájuk, kémiából ugyan négyes vagyok, de bioszból versenyre is mentem. Mégis néha úgy érzem,hogy nem pont én nem lennék elég egy orvosi egyetemhez, és mennyivel könnyebb dolgom lenne,ha pl. magyar-töri tanár lehetnék, az orvosiért viszont rengeteget kell tanulnom,és néha nem tudom,hogy elég okos lennék-e ehhez. A szüleim az orvosira biztatnak, de úgy érzem,sokan nem nézik ki belőlem, hogy hozzám ez illene, nem is hiszik,hogy képes lennék rá. Iszonyatos szorgalommal tudok dolgozni, de sajnos önbizalmam nem sok van. Engem speciel mindkettő érdekel, viszont talán az orvosláshoz jobban vonzódom, de néha úgy érzem, hogy nem oda való vagyok,mivel hiába imádom a bioszt,a kémiai számolások néha nehezebben fekszenek,és olyankor az élettől is elmegy a kedvem. Mit tennétek a helyemben?
2017. júl. 1. 21:28
 1/2 A kérdező kommentje:
A nevem nem a mostani sulimat tükrözi,az csak egy álmom,csak nem tudom,megpróbálhatnám-e.
2017. júl. 1. 21:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, ha nem megy akkor még mindig újrajelentkezhetsz tanárnak. Az a baj hogy humán tanárokból eléggé nagy a túlkínálat, én is az orvosit támogatnám, de ha kétségeid vannak én azt javaslom próbáld meg és kiderül. Ha nem tennéd egész életedben ott motoszkálna hogy mi lett volna ha...
2017. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!