Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az egyetem?

Mennyibe kerül az egyetem?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnék menni, de nem tudom, hogy mennyibe kerül.

2017. júl. 2. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha van elég pontod, akkor ingyenes is lehet. Fizetősön pedig kb 120 ezertől 2 millió/félévig kb bármi előfordulhat.
2017. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, ahogy az első is írta, attól, hogy állami támogatott vagy önköltséges, attól, melyik városba szeretnél menni, hogy kollégiumban vagy albérletben szeretnél lakni, milyen szakra szeretnél menni (ez főleg taneszközök tekintetében fontos, például művészeti képzésnél), és biztos van még több dolog is, ami most nem jutott eszembe.
2017. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiktől fugg:

- állami vagy önkoltseges. Bizonyos pont felett ingyen lehet tanulni, ilyenkor a képzést fizeti az állam. Onkoltsegesen az egész képzés igen tág határok között mozog,a legolcsóbb szakok is kb 1 millió összesen, de akár több mint 10 millió is lehet, ha az orvosit vesszük példának.

- hol laksz és hol akarsz tanulni ? Kapsz e kollégiumot ? Ha Budapesten akarsz tanulni és nem kapsz kollégiumot, akkor az megint több millió forintodba fog kerülni, ellenben egy kollégiummal félmillió forintból is megúszhatod.

-milyen messze laksz az adott oktatási intézménytől, milyen gyakran mész haza.


Mindezek függvényében igen tág határok között mozog. Ha szerencsés szakot választasz, megvannak a pontjaid, és helyben van az egyetem akkor az egész tök ingyenes, sőt még akár több mint egy millió forintot is összetudsz gyűjteni az osztondijbol. Ellenkező esetben, ha semmi sem jön össze, akkor meg se merem számolni...

2017. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Informatikára mennék.Debrecentől úgy kb. 15 km-re és Győrbe mennék.
2017. júl. 2. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel infos területén hiány van, igy szinte biztos, hogy bejutsz állami helyre tehát a képzést nem kell fizessed. Viszont Győrben drágák az alberletek, így problaj meg a koleszba bejutni. Infos karokon jó ösztöndíjak vannak
2017. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. júl. 2. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!