Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy ennyire jó...

Létezik, hogy ennyire jó legyen az ÖSSZES érettségi jegye egy osztálynak?

Figyelt kérdés

Vagy úgymond "jószívűek" voltak a tanárok... [link]


Én elit gimnáziumba jártam és történetesen kitűnőre érettségiztem, de ez még szerintem is túlzás.



2017. júl. 2. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Énis erősnek éreztem ezt a hírt, főleg, mivel Magyarországról nagyon ritkán jutnak be Angol és USA elit egyetemekre a diákok, de attól még lehet valós. De egy kicsit tényleg kemények a statisztikák. Elég hihetetlennek tűnik.
2017. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
A Cambridgen majdnem 4 milla egy év, úgyhogy nem nagyon tűnik reálisnak. Amúgy nálunk is max. 5-6 négyes volt, a többi öt.
2017. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a tanulás és a tudásvágy nem megvetendő, hanem elismerésre méltó, ott produkálható ilyen teljesítmény.
2017. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Simán lehetséges, hogy tényleg ilyen eredményt értek el. Ez egy spec matos, nagyon válogatott társaság, biztos, hogy nem volt számukra nagy kihívás az érettségi. Egyébként olyat is hallottam, hogy egy nem elitgimiben is 20 körüli volt egy osztályban a kitűnő érettségi bizonyítványok száma. Talán az lehet a sok jó eredmény hátterében, hogy egyik érettségi sem volt az átlagosnál nehezebb. Oxbridge-re pedig az Engame és Milestone igen sikeresen készíti fel a diákokat, valószínűleg ennek köszönhetően kerültek be olyan sokan. És nem csak ebből az osztályból. Országos szinten is elég sok emberről tudok, akik elitegyetemre mennek jövő évtől
2017. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Az érettségi szintje a bányászbéka segge alatt van. Aki nem csak a természeti viszonyok elől menekült be az iskola épületébe, annak laza a kitűnő érettségi.
2017. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elhiszem. A Radnóti amúgy is a legerősebb gimi Szegeden, ráadásul a kép alapján nincs is sok tanuló az osztályban.
2017. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most olvasom csak, hogy 28 fős az osztály.

Na, mindegy, ettől függetlenül ez engem ismervén a Radnóti egyáltalán nem lep meg.

2017. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Lányoméknál két éve 36-ból lett 30 kitűnő. Mindenkinek legalább 1, sokaknak két emelttel. Mindenki az első helyre bekerült, senki nem ment külföldre tanulni. Mindenkinek volt nyelvvizsgája, a fele osztályna kettő... És nem Bp, nem is gyakorló gimi, nem is spec matekos zseniképző... Az első helyek egyikén tanyázó gimi nyolcévfolyamos osztálya, a legkülönbözőbb társadalmi helyzetű családból való gyerekekkel.
2017. júl. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éve érettségiztem egy kemény helyen. Ott is hasonló eredményeink voltak. Én nem voltam kitűnő, de meg is szóltak a 4.8ra, hogy lefele húzom az átlagot.
2017. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tehát. Nem a külföldi továbbtanulás érdekel, mert az más tészta. Egyáltalán nem annyira nehéz külföldi egyetemre bekerülni, nem az otthoni pontokat viszik, hanem van egy teszt.


A jegyek érdekelnek, ez a sikersorozat. Hogy vajon az érettségin felfele húzzák-e a jegyeket a zseni gyerekek zseni tanárai.

2017. júl. 3. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!