Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van ez a 3 és fél éves...

Hogy van ez a 3 és fél éves szakoknál?

Figyelt kérdés
Vegyük pl a pénzügy számvitelt: 3 év az szemináriumok, előadások stb.. az utolsó félév micsoda? Egy tárgy van odaírva: szakszeminárium (gondolom a szakdogával kapcsolatos) és gondolom ekkor kellene a fél év gyakorlatot is megcsinálni. Ez azt jelentené, hogy csak egy félév kihagyással jelentkezhetnék mesterre? Mi van akkor ha a gyakorlatot megcsinálom a nyarak alatt? Akkor is ott van az a szakszeminárium, így sem tudnék jelentkezni mesterre egyből csak fél évvel később? Mert ugye a legtöbb mesterképzés ősszel indul.

2017. júl. 3. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb mesterképzésből van keresztfélév (az általad felvázolt probléma miatt), az alaképzésekből van kevés keresztfélévben - és azok közül is a legtöbb önköltséges.
2017. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
külföldi msc-knél is gyakori a keresztfélév?
2017. júl. 3. 23:53
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi csak akkor kezdhettük el a féléves gyakorlatot ha megvolt az összes kreditünk. A nyarak alatt sajnos nem lehetett megcsinálni, csak a 7.félévben ősszel, vagy az az előtti nyáron. Amikor ugye megvan minden tárgy.
2017. júl. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
A 3,5 féléves képzésen a szakmai gyakorlatot nem tudod nyáron megcsinálni, aktív szemeszter alatt végzettet számítják csak be. Mesterképzések nagy része indul keresztfélévben, a gazdasági szakoknál a legtöbb alapszak amúgy is 3,5 éves ezért az ezekre épülő mesterek közül szinte ugyanazok indulnak ősszel és tavasszal is. A szakszeminárium alatt meg a szakdogát kell megírni, vagyis akkor vannak konzultációk a témavezetővel. Nagyjából meg van hogy mikor kell találkoznod a témavezetővel vagy e-mailben kell egyeztetni vele hogy hogyan halad a szakdoga, elmondják mi jó mit változtass. Szóval a 7. szemeszter a szakmai gyakorlat és a szakdoga írásról szól, ezeket nem nagyon tudod előrébb hozni. Max ha úgy alakul a tárgyakkal inkább esélyes hogy kicsúszol ezekkel 8. szemeszterbe, de 6 szemeszterre szinte sehogy se tudod lecsökkenteni.
2017. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Melyik országra gondolsz? Mert az nagyban függ attól milyen ott az alapképzés.
2017. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Úgy van megcsinálva, hogy a 3,5 éves szakokra épülő mesterek nagy része februárban induljon.Nem fogsz vele csúszni, hacsak nem valami nagyon eltérő mesterre akarsz menni.
2017. júl. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Nekem is hasonló kérdésem lenne.


Én a 3.5 éves pénzügy-számvitelt néztem ki, de levelezőn csinálnám, mert már dolgozom. A gyakorlatot úgy tudom el szokták fogadni ha olyan helyen dolgozok vagy az elmúlt 5 évben dolgoztam olyan munkahelyen, ahol pénzüggyel is foglalkoztak.

Tehát a gyakorlatot így elvileg le tudnám, viszont van lehetőség, hogy 7 félév helyett 6 félév alatt befejezzek egy egyetemi alapszakot?

2017. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk a levelezősöknek elfogadják ha a saját munkahelyükön végzik a gyakorlatot (ha a szakhoz kapcsolódik), viszont csak amikor fel van véve nekik a szakmai gyakorlat tárgyként, visszamenőleg nem. Habár ez lehet egyetemenként változik, hol tanulsz? Amúgy itt írta valaki hogy nekik csak akkor lehet felvenni a szakmai gyakot, ha minden kredit megvan, szóval ilyen helyen gondolom akkor nem lehet 6 szemeszterre lecsökkenteni, tekintve hogy a 6. szemeszter végéig akkor nem is tudnád felvenni a szakmai gyakot. Szóval ugyan ott vagy, hogy a 7. szemeszterben tudod beszámíttatni a gyakorlatot.


Nálunk másabb, mert ha csak pár tárgy hiányzik akkor lehet menni már szakmai gyakra (ha teszem azt 1-2 tárgyra kell bejárni mellette vagy ha tavaszi tárggyal csúszik akkor 7. szemeszterben így megcsinálható a gyak, 8. szemeszterben megcsinálhatja a hiányzó tárgyakat és akkor nyáron mehet vizsgázni). Ha esetleg olyan helyen vagy ahol hasonlóan működik, de ennél is megengedőbbek a kreditet illetően levelezőn elméletben fel tudnád venni úgy, hogy dolgozol=szakmai gyakon vagy+30 kreditnyi tárgy+szakdogaírás egyszerre, habár elég húzós lenne. A levelezősök így is eléggé megszenvednek ezzel, hogy munka mellett tanulnak még, sokan csúszkálnak, főleg aki psz szakos.


Szóval levelező kapcsán szerintem ez főleg az egyetemtől függ.

2017. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezeken a válaszokon mit kellett lepontozni? Azt elmondaná valaki?
2017. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A BGE-re is levelező tagozatra jártam, ott elfogadták nekem 2 évvel ezelőtt a gyakorlatot, csak egy nyomtatványt kellett kitöltettem a főnökömmel, illetve a beszámoló elkészítenem, az egybe esett egyébként a szakdoga írásommal, tehát ott egyszerre csináltam meg mindkettőt, igaz, tárgyaim nem voltak, csak a szakdolgozat és a gyakorlat.


Most a Corvinus egyetemre jelentkeztem levelező szakon PSZ-re és ott 3.5 évet írtak. Ezért gondolkoztam azon, hátha van lehetőség 3 év alatt letudni, úgy, hogy a gyakorlatnak elfogadtatom a jelenlegi munkahelyemet, mely kapcsolódik a szakhoz, így a szakdoga lenne csak amit meg kellene írnom. (tárgyakkal nem hiszem, hogy csúszni fogok).

2017. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!