Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki megbukik orvosin, abból...

Aki megbukik orvosin, abból lehet még egyszer jó orvos?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Nincs kizárva, miből bukott meg, milyen tárgyból az sem mindegy. Ha egyszer megbukik az 5-6 év alatt akkor lehet, többször szerintem nem is engedik bukni, eltanácsolják.
2017. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván lehet! Nem tudom, hogy orvosira jársz-e, de azért itt nagyon sok múlik a vizsgáztatón és a szerencsén is, tehát az hogy valaki megbukik nem egyenlő azzal, hogy nem tudja az anyagot. Az pedig, hogy mitől lesz valaki jó orvos az egy elég összetett kérdés és vannak részei, amiket nem az egyetemen tanul az ember..
2017. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, aki jogon vagy mérnök karon begyűjt pár buktát, abból szerinted nem lehet jó szakember?😀 Az orvosin különösen könnyű elhasalni egy-egy vizsgán, elmegy az ember még egyszer és kész. Dehogy tanácsolják el, ugyanúgy van vizsgaszabályzat, mint bármelyik képzésen.
2017. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Vizsgára gondolsz? Szerintem nincs ember aki ne bukna meg legalább egyszer, akármilyen szakon is van. Ott meg pláne nem nehéz, nekem szobatársamat egyszer (elméletileg, nem voltam ott tehát nem tudom biztosra, de ezt mesélte) azért buktatták meg anatómiából, mert nem vágta rá 5 mp-en belül az egyik csont latin nevét. Mondjuk ezt egy kicsit erősnek érzem, de azért ezen a szakon követeljenek is a tanárok, mégiscsak emberi életek múlhatnak majd rajtuk.
2017. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy orvos lehessen, meg kell csinálnia az adott vizsgát, amiből bukott. Ergo ha a tudása miatt bukott meg, akkor kénytelen megtanulni és átmenni a vizsgán. Tehát igen, ettől még jó orvos lehet.
2017. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
Hát egy kérdést tegyél fel, illetve kettőt: empatikus vagy? elhivatott vagy? ha mindkettőre igen a válasz, akkor simán("kis" zökkenőkkel,rög mindenhol van)menni fog, de ne szakmád legyen, hanem hivatásod.
2017. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez a bukás dolog elég speciális orvosin. Néha baromi nagy a nyomás. És ezt nem mindenki tudja elviselni. Sok olyan ismerősöm van orvosin, aki nem azért bukik, mert hülye/l*szarja, hanem mert nem tud mit kezdeni ezzel a nagy nyomással. Igazából az első két év részben arról szól, hogy a hallgatók megtanuljanak alkalmazkodni az ilyen mértékű stresszhez. Aki akinek a másodévet követőn az idegei kellően "megerősödnek", abból már lehet jó klinikus. Aki még harmadévet követően is leblokkol a stressztől, abból is lehet jó orvos, de lehet, hogy érdemesebb más szakterületet választania (radiológia, patológia stb.). Felelősség persze van itt is, de a stressz egészen más jellegű.
2017. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fredike válasza:
100%
Még soha senki nem tudta bebizonyítani, hogy a legjobb tanulókból lesznek a legjobb szakemberek.
2017. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség , hogy mert buktam nem lehetek jó orvos! Ha megnézitek hogy miket tanulunk első két évben főleg első évben (biofizika,biostatisztika,orvosi kémia,orvosi pszichológia ezek csak első féléves tantárgyak) akkor már láthatjátok hogy ezeknek a tantárgyaknak közük nincs az orvosláshoz , mégis pl Debrecenben a kémia vizsgát olyan szigorúan veszik mintha valami nélkülözhetetlen dolog lenne a későbbi munkámhoz. Én azt mondom hogy nem feltétlenül mi vagyunk a hibásak , én most tapasztaltam egyébként hogy sok diák aki tényleg megérdemelné hogy bejusson szóbelizni egyszerűen nem tud mert olyan beugrókat állítanak össze ami nevetséges és egyben felháborító , utána pedig ha végül nagy nehezen eljutsz a C vizsgádhoz ahol már függetlenül a beugród eredményétől szóbelizhetsz 4est kapsz, akkor hogy is van ez lusta a diák és nem tanul??Amivel egyébként nem is lenne semmi probléma ha ez már nem vette volna el a vizsgaidőszakod felét mert miért is raknának heti egynél több kémia vizsgát ,úgyhogy minusz 3hét vagyis pontosabban 5mert ilyen mennyiségre azért illik egy-2 hetet tanulni , utána pedig még ott lenne a többi vizsga de kifutsz az időből... Ez az orvosi egyetem úgyhogy szerintem teljesen lényegtelen ha csúszol mert ez nem feltétlenül a te hibád hanem maga a rendszer nevetséges.. Ennek ellenére nem szabad otthagyni túl kell élni a megaláztatásokat arra kell gondolni hogyha elvégzed mennyivel könnyebben fogsz boldogulni az életben és ezekkel tanárokkal, tanársegédekkel(mert borzasztó amilyen hangnemet megengednek maguknak) az életbe nem kell többet találkoznod!
2019. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!