Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos/gyógyszerész hallgatók,...

Orvos/gyógyszerész hallgatók, mennyire van életetek egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Van időtök hobbira, szórakozásra? Pl hangszeren tanulás, nyelvtanulás, utazás, edzés, bulizás stb?

2017. júl. 5. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően van. Néha több, néha kevesebb...
2017. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen,a titok,hogy jól kell beosztani az időt.Többé kevésbé jól szokott sikerülni.Azért lehet élni mellette,orvostanhallgató vagyok.
2017. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A munka mennyire fér bele?
2017. júl. 6. 14:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát a munka nem nagyon, egy barátnőmnek volt recepciós állása heti 2-3 nap, nem is lett meg egy vizsgája sem... nekem meglett mind, most vègeztem a harmadévet. Volt idő heti 2x edzeni járni, meg hangszeren tanulni kreditért. Néha egy egy mozi vagy baráti tali is belefér, vizsgaidőszakban viszont SEMMI. Az egyik legjobb barátnőm lánybúcsújára nem tudtam elmenni (de így megérte).
2017. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészhallgató vagyok, nekem semmiféle kikapcsolódásra nincs időm. Egész évben sok a gyakorlat (4-5-6 órás laborok), rengeteg jegyzőkönyvet kell írni, előadásra sem árt bejárni, meg van is, amin kötelező részt venni, aztán kell még készülni a demókra, vizsgaidőszakban non-stop tanulás, ha nem tanulsz napi legalább 14-16 órát, akkor nem nagyon teljesíthető az adott félév (ez utóbbi persze csak a vizsgaidőszakra vonatkozik). Emellett még ott van a HÖK, meg a TDK, ami szintén nem elhanyagolandó.

Mondjuk az olyan csoporttársaim, akik nem HÖK-öznek, és nem kutatnak (mint én), csak simán végzik a tanulmányaikat, azok néha megengednek 1-2 bulit, meg ezt-azt.

Ha megcsúszol valamiből, akkor lesz 1 lazább éved, utána visszaszállsz a szopóbiciklire.

Szerintem orvosi/gyógyszerészeti mellett nem fogsz nyelveket tanulni, mert így is herótod lesz a tanulástól. Még a hangszerelés talán beleférhet, edzés is simán, de a durvább buliknál kieshet másfél nap, az meg eléggé befolyásolhatja a demóidat. Vizsgaidőszakban szerintem senki sem bulizik az említett szakokon, csak ha éppen aznap tett sikeres szigorlatot, vagy végzett mindennel.

2017. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Nyári gyakorlat is van?
2017. júl. 8. 17:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét karon vannak olyan évek amikor van nyári gyakorlat.
2017. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden nyáron van 3-4 hét gyakorlat orvosi (egyedül 2 év végén nincs, ha az ápolástant megcsinálod első végén)
2017. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészeten másod-, harmad-, és negyedév után 1 hónap patikai vagy gyári gyakorlat van, majd a 10. félév összefüggő patikai és klinikai gyakorlatból áll.
2017. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Apu tanult gyógyszerésznek, ráadásul nem anyanyelvén, hanem olyan nyelven, amit 3 éve kezdett tanulni. Habár 3 éve ilyen nyelvű országban élt. Az volt a szerencséje, hogy matekból, kémiából, fizikából nagyon jó, a kémiát egyenesen imádja. Nagyon hamar megérti a reál tantárgyakat. Ilyen embernek nem akkora szívás a képzés. Muszáj volt 2 évig dolgoznia egyetem mellett, ez miatt majdnem kórházba került, mert a jó jegyekből nem engedett, legrosszabb jegye hármas volt, az is csak egy tantárgyból és ezt később kérelemmel kijavította ötösre. Mikor megoldódtak az anyagi gondjai, utána volt ideje hobbikra. Bulizni nem járt, mert nem az a típus. Hobbijai : harcművészet, amatőr hangszeres zene és ének, konyhaművéveszet, scifi filmek, kirándulás. Sokoldalú ember xD
2017. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!