Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni. (? )

Állatorvos szeretnék lenni. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves vagyok, most megyek 8.-ba. Anyukám folyamatosan kérdezgeti, hogy mi szeretnék lenni. Egyszer mondtam, hogy nem tudom. Ő azt mondta, hogy mi lenne, ha állatorvos lennék. Mondtam neki, hogy végül is megér egy próbát. És mivel a jegyeim nem annyira fényesek, de ami pont kell az állatorvos szakmához, abból négyes-ötös vagyok. A tanulással pedig akkor vagyok megelégedve, ha azt tényleg kell hasznosítanom az életben és érdekel. De akkor a kérdésem. Hol találok ilyen iskolát? Aki ott tanult, neki mi volt róla a véleménye?

Válaszotokat előre köszönöm :)



2017. júl. 6. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezt nem 13 évesen kellene eldönteni és végképp nem anyukádnak! Várj! Figyeld és ismerd meg magad, és majd TE döntsd el gimi végén! Addig tanulj és figyeld meg, melyik terület érdekel!
2017. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvosi végképp nem az a szak, amihez úgy állhatsz hozzá, hogy "anyu mondta, és hát egy próbát megér".

Lesz még időd kitalálni, hogy mi érdekel.

2017. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj gimibe, tapasztald ki, hogy mi az, ami érdekel, arra gyúrj rá, nézz szakokat, amik abba a témába vágnak, képzeld el magadat mindegyik szerepkörben, ami az adott szakmából következhet, mérlegeld a lehetőségeidet, aztán a képességeid és a beállítottságod viszonylagos ismeretében felvételizz.


Te még kb a "menj gimibe" résznél tartasz. Majd meg fogod látni, hogy mi az, ami illik hozzád. Lehet, anyukád azért javasolta az állatorvosit, mert úgy látja, hogy affinitásod van hozzá, de ez még rengeteget fog alakulni, és elsősorban neked kell döntened, és nem "hát akkor legyen az" alapon, hanem érezni fogod, hogy akarod-e vagy sem, és akarnod kell.

2017. júl. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akik így gondolják. Majd akkor ìgy fogok nézni a dolgok után
2017. júl. 6. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!