Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE TTIK biológia bsc,...

SZTE TTIK biológia bsc, szakról vélemények, kollégium lehetősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki biológia bsc-re jár, attól nagyon megköszönném, ha tudna viszonylag aktuális infókat mondani erről a szakról diák szemmel. :)

Továbbá az a kérdésem, hogy milyen kollégiumokba érdemes jelentkezni, és ezeknek mi a feltétele?

Én eddig az Eötvöst és az Öthalmit néztem, viszont az öthalmiról a jelentkezés szempontjából nem találtam nagyon infókat.

Továbbá még az merült fel bennem, hogy csak államilag támogatott képzésen vagy költségtérítésesen is lehet ezekre jelentkezni?

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!!!



2017. júl. 6. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bioszra járok, de a kérdés második felében tudok segíteni:

Öthalmiba szociális alapon vesznek fel (majd pályázni kell rá felvételi után). Illetve költségtérítésesként is tudsz jelentkezni kollégiumba, viszont az államilag támogatottak elsőbbséget élveznek (mármint a kollégiumi felvételi eljárás során).

2017. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az Eötvösbe nem igazán vesznek fel gólyákat, én azzal nem számolnék a helyedben.
2017. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm

az Eötvösnél mi számít a jelentkezésnél gólyaként?

(találtam egy jelentkezési lap szerűséget, de nekem úgy tűnt hogy az nem a kollégiumi felvételire vonatkozik)

2017. júl. 6. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig úgy tudtam, hogy az Eötvös a jogi kar kollégiuma, de lehet csak régen volt így. Az biztos, hogy gólyaként csak második félévtől jelentkezhetsz leghamarabb oda. Mivel 4.0-es átlag kell, valamint oktatói ajánlás is. Szerintem elég nehéz bekerülni. Én tavaly jelentkeztem oda mint másodéves jogász hallgató, de nem nyertem felvételt 4.3-as átlaggal sem.

Az Öthalmiba viszont nem nehéz bekerülni.és nagyon modern, és felszerelt.

2017. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az Eötvös karközi kollégium. Illetve nem egy embert tudok, aki gólyaként 1. félévben is már ott lakott.

(Amikor én felvételiztem anno, akkor a középiskolás évvégi átlagot nézték).

"Az Öthalmiba viszont nem nehéz bekerülni.és nagyon modern, és felszerelt." - Nem mindegyik része. Van egy nagyon jól felújított patent épülete, de oda gólyaként nem valószínű, hogy bekerül az ember. Így marad a "nem modern, nem felújított" épület.

2017. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is.
2017. júl. 7. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Mórás vagyok, tanulmányi eredmények alapján vettek fel második évre.

Móra meg Herman nagyon közel van a biosz épülethez, azért érik meg.

Viszon pl. Öthalmi nagyon kint van a város szélén, viszont elég jók a szobák.

A Bsc-ről pedig: első év eléggé alapozó év - akik gimiben rendesen tanultak, azoknak megy simán.

A második évtől kezdődik a szivatás, bejönnek nehezebb tárgyak.

Sajna a szakosodás ellenére is kötelező felvenni sok, a szakirányodhoz nem kötődő tárgyat is.

Érdemes második év körül elkezdeni bejárni laborba dolgozgatni, ahol később szakdolgozni is fogsz.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)

2017. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!