Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik egyetemi...

Szerintetek melyik egyetemi koleszba lenne célszerű mennem? (PTE-TTK)

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, szeptembertől biosz-kémia tanárira fogok járni Pécsett, de a kollégiumválasztással gondban vagyok.


Nézegettem őket, és leginkább a Jakabhegyi tűnik szimpatikusnak, de a Szentágothai is tetszik. Melyiket ajánlanátok, ill. milyen nehéz bekerülni? Köszi előre is! :)



2017. máj. 4. 22:28
 1/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Ha TTK-ra mész akkor a Jakabhegyi, mert az van a legközelebb, kb. 5-6 perc séta. Egy blokkban 2 szoba, 3-3 ággyal, blokkonkénti konyha, fürdő és WC-vel.

Utána ahova még bekerülhetsz és a közelben is van az a Boszorkány kollégium ~12-15 percre a TTK. Egy blokkban 2-2 szoba, 2-2 ággyal, WC és fürdő, szintenként 2 konyha.

A Szántó kollégium ami picit távolabb van a többitől, onnan nagyjából 20-25 perc séta az iskola, méretben hasonló, mint a Jakabhegyi csak egy szobában 2 ember van meg a szoba is picivel kisebb. Illetve itt még annyi változás van, hogy létezik olcsóbb meg drágább szárnyi része.

Az utóbbi években nagyjából mindegyik kollégium fel lett újítva, úgyhogy nem kerülhetsz rossz helyre.

A Balassa ami az orvosinál van az csak orvosis hallgatóknak van fenntartva.

Amit még hozzátennék, hogy leginkább szociális alapon töltik fel a jelentkezőket és utána jön a tanulmányi és egyéb juttatásokért járó kollégiumi férőhely elnyerése.

2017. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Boszorkány kollégiumot elírtam, egy blokkban 2 szoba van.
2017. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha nagycsaládban élek (van 3 tesóm), akkor az jelent valamilyen előnyt?
2017. máj. 5. 11:24
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Valószínű. Iskolalátogatási igazolást kell nekik kérniük az iskolában, ahogyan majd a szociális támogatásnál is, ha megpályázod. Ha felvesznek akkor úgy is kapni fogsz egy borítékot amiben le lesz írva a kollégiumokba való jelentkezés, illetve mi alapján kaphatsz, stb.
2017. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. máj. 5. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Jakab hegyi- boszi- szántó ezek a legjobbak
2017. máj. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a Jakabhegyit, Szántót vagy Boszit mondanám!! :)
2017. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!