Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak egyetemen ha...

Mit tanuljak egyetemen ha ezek az érdeklődési köreim?

Figyelt kérdés
Geopolitika, makroökonómia, tőzsde, vállalkozás indítása, irányítása, működtetése

2017. júl. 7. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

A Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának Marketing és Menedzsment

Tanszéke és a Kodolányi János F!iskola Gazdálkodás és Menedzsment Tanszéke

2017. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Vállalkozást akarsz?
2017. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de szeretnék profi szinten érteni a befektetésekhez, a geopolitikához, makroökonómiához és a tőzsdézéshez. Ezek mellesleg szerintem nem állnak távol, sőt hasznosak is egy vállalkozónak.
2017. júl. 7. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Nem
2017. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg normális választ?
2017. júl. 7. 20:16
 6/9 anonim válasza:
24%
Ezek alapján A Pécsi Tudományegyetemet ajánlom... azon belül a ktk-t (közgazdaság tudományi kar) Én is oda járok. Szuper egyetem.
2017. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
14%
BME-VIK, beágyazott rendszerek szakirány.
2017. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

WTF?


Tőzsde, vállalkozás indítás, irányítás, befektetés?:D

Neked valami gazdasági kellene...


De megsúgom hogy nem sokat fogsz sehol találkozni vállalkozás indítással meg működtetéssel, tőzsdével meg még kevesebbet.


Elég kevés ember ért a tőzsdéhez, és megélni nem fogsz max akkor ha más pénzével játszol, de kevés ember fog neked odaadni 2-3-4 milliót hogy beruházz valamibe.


Vállalkozáshoz meg valamihez érteni kell. Nem véletlen bukik sok vállalkozás.

Emellé jön a kapcsolat/kapcsolatépítés, a konkurenciával szembeni előny, a munka minősége, a versenyképes árak stb.


Amiket te írtál azok közül kb semmit nem fognak neked leadni az órán hogy ,,így tuti miliárdos leszel a tőzsdén vagy így tuti jó vállalkozásod lesz".

Max ilyen alapszinten közgázon lesz valami hasonló EGY picit, de inkább makro/mikro gazdaság, adózás, hason számolás/kalkulálás stb

2017. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Egy szaknak látom esetedben értelmét, és az a pénzügy és számvitel (ezen belül pénzügy szakirány). Miért? Tőzsdéről, befektetésekről ezen az egy szakon fogsz hallani érdemben, vállalkozásokkal és geopolitikával foglalkozó tárgyakakból pedig rengeteget fogsz találni a választható tárgyaid között - a makroökonómia pedig kötelező tárgyad lesz.
2017. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!