Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki levezetné nekem részlet...

Valaki levezetné nekem részletesen ezt a kémia feladatot?

Figyelt kérdés

Még nem igazán sikerült ráállnia a fejemnek az emelt számolásokra...


4. Egy alkánt levegőfeleslegben tökéletesen elégettük. A vízgőzt is tartalmazó égéstermékben (az égetés utáni gázkeverékben) a szén-dioxid és a maradék oxigéngáz anyagmennyiség %-a egyenlő, a nitrogén pedig 75,06%.

a, Melyik vegyületet égettük el?

b, Hány százalékos volt a levegőfelesleg?

c, Írja le a vegyület égésének egyenletét!


A megoldást tudom, de azt sajnos nem, hogy hogyan jött ki.

A megoldónak előre is köszönöm. :)



2017. júl. 13. 21:18
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

1; Alkánok összegképlete

2; Égés egyenlete

3; A komponensek mennyiségéből egyenletek felírása

4; Az egyenletek megoldása

2017. júl. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A feladat levezetését itt találod, az V./3-as feladatnál!


[link]


Elkezdtem én is közben megoldani, csakhogy (szerintem) a feladatmegfogalmazás pontatlan volt, ugyanis a leírásból nem feltétlenül lehet következtetni arra, hogy hány mol alkánt égettünk, így én a mólt is ismeretlennel jelöltem,s kissé bele is gabalyodtam! :D

Már én is annyira kíváncsi voltam a megoldásra, hogy magam kerestem rá a neten, hátha!

Ne keseredj el, ha elsőre nem megy! Én idén érettségiztem kémiából emelten, 92%-osra sikerült, s feladat itt-ott mindenkit megzavarhat!

Az a fontos, hogy gyakorolj sokat-sokat, mert élesben nagyon fog számítani majd! Sok sikert!

2017. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!