Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fotográfiára megyek fényképező...

Fotográfiára megyek fényképezőgép nélkül. Ennek így van értelme?

Figyelt kérdés
Szeptembertől médiafotográfiára fogok járni, és még életemben nem fényképeztem rendes géppel, nem is volt nekem soha, bármennyire akartam. Nadee felvettek ebbe az iskolába, és ott van a hozzandó cuccok között, hogy saját fényképezőgép, ha nincs konzultáljunk a tanárral, hogy milyet vegyünk. Ja, csak még azt sem tudjuk ki lesz a tanárom, egy telefonszám nincs meg nekünk a sulitól. Anyukám határozottan kijelentette, hogy ők biztos, hogy nem fogják megvenni nekem, nekem meg nincs pénzem egy jó fajta gépre. Szóval mennyire lesz gáz, ha szeptemberben beállítok úgy, hogy semmi tapasztalatom, és még gépem sincsen? Egyeltalán nem akarok beégni már az első napon, nagyon szerettem volna ha már ismerem a gépem, mielőtt a suliba is használom

#fényképezőgép #fotográfia #médiafotográfia #nincs semmim
2017. júl. 15. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az nem értem, hogy miért jelentkeztél egyáltalán oda, ha még életedben mem fotóztál csak telefonnal
2017. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdekel, mégis hogy gondoltátok ezt a szüleiddel...
2017. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"egy telefonszám nincs meg nekünk a sulitól" - az iskolának azért csak van valamilyen elérhetősége, nem? Hívd fel őket, érdeklődj, hogy melyik tanárral kell felvenned a kapcsolatot ezügyben, keresd a tanárt, és beszélj vele, hogy milyen gépet lenne érdemes venni és máris előrébb vagy.


De én is teljesen értetlenkedve állok az egész döntés felett.

2017. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább édesanyád ellendrukkeres kijelentése előtt állok értetlenül.


A szeptemberig hátralevő időben viszont csak a (természetesen nem létező) mértéktelen lustaságod akadályozhatna meg abban, hogy a netet tanulmányozva fel ne fejlődj abban, hogy melyik gép mit tud, miben jobb, hogyan kell kezelni, stb. Tele van a net fényképezési ismertetőkkel. Ilyen körülmények között, ha szeptemberben beállítanál nulla tudással, az valóban rettenetesen és iszonyúan nagy gáz lenne.

2017. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban csak telefonnal fotóztam eddig, de érdekesnek találták azokat a képeket, amiket vittem, és abban, hogy felvettek a jegyeimnek és a központi írásbelimnek is nagy szerepe volt (legalább rossz tanuló nem vagyok). Utána nézek a neten aminek csak tudok, és beszélek inkább apukámmal..
2017. júl. 15. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem ördögtől való, ha fényképezőgép nélkül mész a suliba, sőt egy jó iskolában erre jobbnál jobb megoldásokat tudnának kitalálni. kezdve onnan, hogy azt mondják, fotózz csak a mobiloddal, mert minimum az elején (de egy csomószor később is) bőven elég a telefonod, úgyis a kompozíciós, témaválasztási és hasonló alapok a lényeg. az expozíciót és egyéb beállításokat a legtobb telefonon is lehet állítani különféle alkalmazásokban és a felbontás, meg egyéb komolyabb dolgok egy sulis projektnél a legkevésbé sem fontosak.

mondjuk az igazán fantáziadús megoldás az volna, ha adnának egy filmes gépet és azzal tanítanának meg fotózni, garantáltan jobban megtanulnád a dolgokat, mint a többiek...


szerintem semmi esetre se gépet vegyél, hanem fotózásról szóló könyveket, amikből megtanulod az alapokat - na meg az sem egy rossz feladvány, hogy kiderítsd a tanár telefonszámát. ha média suliba mész, akkor nem árt, ha sikerül ilyen készségeket is kifejlesztened.

2017. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!