Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ennek a számolásnak a...

Mi ennek a számolásnak a megoldása?

Figyelt kérdés
2-2x5+3 ?? és mi a műveleti sorrend?
2017. júl. 15. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
-5
2017. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eredmény szerintem 5.


Két párhuzamos vektor kereszt szorzata 0, ezért 2x5=0. Ezután: 2-0+3=2+3=5.

2017. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem először szorzás van ? utána összeadás majd végén kivonás? nem -11 az eredmény ? én nem értem ezt... :(
2017. júl. 15. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szimplán bevágsz 1 zárójelet(Zárójelet nyugodtan használhatsz ha nem alapvető számodra szorzás műveleteket megkülönböztetni fontossági sorrendben kivonás vagy összeadástól vagy nem látod a minusz hatásait(ha van)).

2-(2*5)+3

Elvégzed a zárójeles műveletet

2-(10)+3

Utána az első osztályban megtanult szabály, hogy balról jobbra

-5


Ennyi lett volna. :) Az összeadás egyenlő rendű műveletek a kivonással. Nincs köztük különbség.

A szorzás pedig egyenlő rendű az osztással.

Azonban a szorzás és az osztály is magasabb rendű, mint az összeadás és a kivonás.


S elárulok egy hatalmas titkot. Ha nem megy, akkor nem szégyen a számológépet használni! :) Tudományossal még a zárójeleket is betudod írni.

2017. júl. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!