Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha súlyos diszgráfiám van a...

Ha súlyos diszgráfiám van a kor lehet esélyem a felső oktatásban? Halottatok már olyat hogy 11 év után fedezik fel ezt a problémát?

Figyelt kérdés
20 f vagyok sajnos ez a diszgráfia csak érettségi előtt derült ki. egész általánost és közép suli 3 osztályát úgy csináltam mint a többiek. Csakhogy én kb ugyan annyit tanultam mint az 5 ös tanulok de csak 3-4 esre futotta jobb esetben, nyelvtanból meg 2-3 mert pl mikor tollbamondások voltak esélyem se volt, de elméletet tudtam.tanár függő is volt mert volt aki hagyta óra után felolvasni a dolgozatom ha ő nem tudta, de volt aki áthúzta (képzelhetitek milyen demoralizáló volt amikor írok egy 5 ős fizika dolgozatot mert az összes kérdést tudtam és áthuzák 1 és nem egy ilyen volt) Utolsó évben már elküldtek vizsgálatra mert a magyar tanárom aki amúgy mindig fer volt hagyta felolvasni a dogáimat,de érettségin ezt már nem lehet, és ezért mondta hogy el kéne mennem papírt szerezni róla.Szereztem is kiderült hogy súlyos diszgráfiám van ez után érettségin 2 szer szóbelizhetem mindenből és angol helyet választhattam mást.igy minden tárgyam a matek kivételével 5 ös lett (humán érdeklődési körű vagyok amúgy)azt mondták az a papír amit adtak hogy mivel ilyen problémám van mentesít a nyelvvizsga alól is a felső oktatásban.de most teljesen tanácstalan vagyok mert mielőtt ezt a papírt megkaptam esélyem se lett volna de igy megváltoztak a dolgok pedig előtte mondom sose gondolkodtam el.(elég dühös is vagyok a magyar közoktatásra hogy ezt 11 évig tartott felfedezniük pedig mindig is ezzel küszködtem kisgyerek korom óta csak azt hittem mindig hogy ez normális)bocsánat ha sokat írtam
2017. júl. 19. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik tanítványom ismerte fel 35 évesen, hogy disz-es. Már két diplomája volt, csak a nyelvvizsgája nem sikerült, ezért járt hozzám. Nagyon -nagyon sokat tanultunk és nem sikerült neki a vizsga írásbeli része. Nem értettem, miért. Csináltattunk felmérést, és akkor derült ki nála a probléma. Felmentést kapott a nyelvvizsga alól, és megkapta a diplomáit. Nem érette, miért kell neki 5x annyit tanulni, mint másnak. Ha tudta volna előre, könnyebb lett volna neki a felsőoktatás is.


Nyugodtan tanulj tovább, csak alkalmazkodnod kell a helyzethez. Érdemes színekkel és formákkal is tanulnod és az igazolásoddal kérj másfajta vizsgákat. Ha akarod, meg tudod csinálni! Sok sikert neked!

2017. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!