Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy nagyon kicsit az első...

Ha egy nagyon kicsit az első jobb felső fogam jön előre, egyenlőre nem súlyos, de zavar. Nem tudom erre állandó fogszabit vagy csak éjszakait adnak (egyáltalán adnak rá? ).

Figyelt kérdés
Fognak fogat húzni? Csak szept.-ben tudunk időpontot kérni, de nagyon érdekelne. Ha valaki tud válaszoljon kérem:)

2012. aug. 27. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hallottam sok olyan esetről, hogy valamit csak éjszakaival meg tudtak volna oldani. Általában a procedúra a következő: kapsz éjszakait ha valamit alakítani kell (pl szélesíteni a fogsoron és helyet csinálni), aztán jön az állandó. Tb támogatott, ha állami intézménybe mész, de ott a kisebb egyenlőtlenségeknél ha nem veszélyezteti a fogaid egészségét, el szokták küldeni az embereket. Magándokinál már valószínűleg más lenne a helyzet, ugye pénz beszél, de az meg elég drága. Foghúzás nem sokszor van, csak ha nem férnek el a fogaid a szádban és ilyen paci fogsorod van, de a leírás alapján neked az nincs :D
2012. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a gyors választ:) kicsit meg könnyebülés, hogy nem sok esetben van húzás.
2012. aug. 27. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem annó, hogy csak elöl egy fogam áll kintebb, aztán a doki felvilágosított, hogy voltaképp az egész felső fogsorom kintebb van, mint kellene. :D

Ezzel csak azt mondom, hogy ne lepjen meg, ha esetleg más problémát is talál majd a fogdoki.

Az, hogy csak éjszakai fogszabid legyen, szerintem nem ér sokat. Az állandó ad szerintem tartós eredményt.

Nekem úgy volt, hogy kb. másfél évig volt állandóm és utána kaptam éjszakait. De egyik ismerősöm először kapott éjszakait, azért hogy kicsit kitáguljon a fogsora és jobban elférjenek a fogak és utána kapott állandót.

Szóval ez fogfüggő. :)

Akkor húznak fogat, ha nem férne el különben.

Bár ez is érdekes.. ahol én először voltam, ott azt mondta a doki, hogy legalább 2-3 fogamat ki kell húzni. Aztán elmentem egy másik dokihoz, és ő egy foghúzás nélkül hozta rendbe a fogaimat. :)

2012. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a gyors választ. Az a helyzet hogy nekem volt már éjszakai fogszabályzóm, nem erre a problémára. Ott az állkapcsomat akarták a helyére rakni. És nem vettek észre egyéb problémát. Kíváncsi leszek hogy mi lesz. Ezt hogy kicsit előrébb van az első fogam, kb. 1 hónapja vettük észre .
2012. aug. 27. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!