Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetek diák úgy, hogy...

Hogy lehetek diák úgy, hogy közben nem járok be és nincs következménye?

Figyelt kérdés

Meg fog szűnni a tanulói jogviszonyom, viszont nagyon drága az élet, ha nincsenek diákkedvezmények.. És szerintem már csak fizetős suliba tudnék jelentkezni, már az okj-ért is fizetnem kéne. Ha jelentkezek egy fizetős iskolába, de nem járok be (és nem is fizetek semmit), lehet azon kívül más következménye, minthogy kirúgnak?


köszönöm


2010. máj. 22. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem is fizetsz semmit, akkor nem lesz hallgatói jogviszonyod, tehát semmilyen diákkedvezményben nem fogsz részesülni.

Mégis hogy gondoltad???

2010. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
ha jelentkezel egy fizetős suliba de nem fizetsz, akkor nem lesz tanulói jogviszonyod..
2010. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Mégis hogy gondolod ezt? Oké, drágább az élet felnőttként, de ez van, el kell fogadni. Tessék dolgozni menni, nem jogosulatlanul igénybe venni a kedvezményeket! Ezzel a mentalitással mindenki mással is kiszúrsz, de magaddal is...
2010. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék dolgozni.. de annyit nem fogok keresni, hogy tudjak havonta 10 ezret kidobni a bérletre, hazalátogatni 12 ezer odavissza, és akkor még nem beszéltünk az albérletről, kajáról. És szeretnék kiállításokra járni, de az is drága. Ha majd lesz 150-200-es jövedelmem nem lesz gond, de most ahol tudok, spórolok. Szerintem ez érthető. Ha vidéken élnék, az is más lenne egy kicsit anyagilag.
2010. máj. 22. 16:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy meg úgy gondoltam, hogy az elején valamennyit befizetnék,és bejárnék, hogy meglegyen a diákom..
2010. máj. 22. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ember, ez van, ha az ember felnő. Üdvözöllek a nagybetűs életben! Nem hiszem, hogy ezt komolyan gondolhattad, ha mégis, akkor álomvilágban élsz. Másrészt a kiállításokról le lehet mondani, olcsóbb albérletet lehet keresni, lehet keresni lakótársat, többet is és máris megoszlanak a költségek. Így kell spórolni.
2010. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De, komolyan gondolom. Csakhogy én alkotó ember vagyok, és nekem a kiállítások, a kultúra olyan fontos, mint másnak a tv... (csak az egyik hasznos, a másik meg nem..) Nekem muszáj járni, hiszen ebben élek, és ez fejleszt.

Amúgy az egyik osztálytársamnak sikerült is ez, csak neki annyiból volt jó, hogy neki még nem volt okj-s papírja, így ingyér iratkozhatott be. Mellette meg dolgozott.

Amúgy nem értem, ez miért olyan felháborító dolog, mindenki csal, ahol tud, én NEM akarok csalni, nem akarok bliccelni és mindenhova belógni, de csak a diákkedvezményes összeget tudom magamból kipumpolni. Albérletben meg a párommal élek, és nekem is kéne valamennyit beleadni..

ennyi. Bárcsak mindenhol ilyen rendes, tiszta, becsületes emberek lennének, mint amilyenek ti vagytok....

2010. máj. 23. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!