Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre elsőéveseknek...

Orvosi egyetemre elsőéveseknek milyen könyvek (és kellékek) kellenek? Azt olvastam, hogy a könyvek nagyon drágák. Hogyan lehet olcsóbban hozzájutni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 19:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha Szegedre jössz, vedd számításba, hogy 13000 tankönyvtámogatás jár évente, ezt a Medicinában is le lehet vásárolni. A Sobottát mindenképpen javaslom, funkcit szerintem könyvtárból szerezd be, én úgy gondolom hogy nem annyira hasznos mint tűnik. Elsőben kell még szövettan könyv, én a Röhlich-félét ajánlom (bár ebből is tökéletes a könyvtári). Ezeken kívül gumikesztyű, csipesz, szike mindenképpen fog kelleni.
2017. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as nagyon el Vagy tévedve. Hidd el sok (gyári)munkáscsalád gyermeke is orvos lesz.
2017. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én a SOTE-val kapcsolatban tudok nyilatkozni.

Azt emelném ki, hogy érdemes beruházni egy jó tabletre már az elején, mert hosszú távon sokat spórolhatsz vele.

Kb minden tankönyvet le lehet tölteni internetről, a jegyzeteket meg konzultációs anyagokat pedig úgyis elektronikusan teszik közzé.

Első éves anatómiánál a FUNKCIONÁLIS ANATÓMIA fog kelleni (bár jómagam az anat 5-ös szigó ellenére alig forgattam, legtöbbször a szegedi jegyzetekből tanultam).

- ezt le tudod tölteni tankönyvtárról

- megveheted fénymásoltan/használtan

Anat atlasz: szerintem a SOBOTTA a legjobb. Én ezt kölcsönkértem felsőbb évestől anno, de le lehet tölteni torrent oldalakról is (és nézheted tableten:)

A többi tárgyhoz mindent fénymásoltan vettem (illetve a biokémia tankönyvek legújabb kiadását ncore-ról is le lehet tölteni).

Később mér az élettan könyv volt az, aminek jó hasznát vettem eredetiben (de ez már másodév), azóta mindent netről tanulok/vizsgaidőszakban kikölcsönzöm könyvtárból, ami kell/angol elektronikus könyveket vagy youtube videókat nézek.

Szóval nem nagy szám :) Nem kell százezreket költeni. Illetve egy jó tablet tényleg megéri (iPad párti vagyok, 4. éve használom és még mindig hibátlanul működik, persze nem olcsó).

2017. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!