Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesélnétek a gyógyszerészetirő...

Mesélnétek a gyógyszerészetiről? Ide vettek fel

Figyelt kérdés
Szóval, orvosira szerettem volna menni debrecenbe, de 2ponttal lemaradtam... mindegy a gyógyszerészetinek is nagyon örülök, mégis jobban félek tőle, mint az orvositól, zordabbnak tűnik vagy nem is tudom. Mi a tervetek, ha lediplomáztok? Milyen munkalehetőségek vannak vele?

2017. júl. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most fejeztem be az első évet és szinte csak pozitív tapasztalataim vannak. Azért más, mint egy orvosi, más tárgyak vannak, több(féle) kémia. Igaz, nekünk voltak ugyanazok a tárgyaink, mint az orvosisoknak, de nem túl sok. Azt mondják, hogy gytk-n sokkal többet kell "magolni". Ezzel nem biztos, hogy egyetértek, de nyilván nem fogsz unatkozni. Ne félj tőle, mert teljesíthető, de tanulni kell. Első félévben fontos, hogy megtanuld beosztani az idődet, de tényleg ne aggódj! Sok sikert! :) Ja és a kérdésed második felére válaszolva, még én sem tudom, hogy pontosan mit kezdek diploma után, de szerintem a gyógyszerészet azért olyan jó, mert rengeteg irány van, ahova mehetsz! Akár iparba, akár kutatni, stb :)

2017. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :))
2017. júl. 29. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bocsi, hogy az előző válaszoló ellen szólok, de elsősnek nem szabad hinni. Tavaly elsősként én is csak pozitívumokat mondtam a szakról aztán jött a feketeleves.


Bemásolom egy korábbi hozzászólásomat egy másik ilyen jellegű kérdéstől:


"Én most leszek harmadéves gyógyszerészhallgató, és szeretem ezt a szakot, de baromi nehéz. Van olyan nehéz mint az orvosi, csak kissé más tekintetben. Tapasztalat alapján orvosin a lazább szorgalmi időszaknak köszönhetően brutál a vizsgaidőszak. Nálunk, gyógyszerészeten a szorgalmi időszak is végig szopás, túlzás nélkül hetente 1-2 nagy ZH, ezen felül +2-3 kis ZH, ami amúgy nem lenne megrázó, csak ez mindegyik különböző tárgyakból történik, és elég szar tud lenni néha, ha párhuzamosan tanulsz olyan tárgyakra amiknek közük sincs egymáshoz (pl. élettan+szerves kémia). A vizsgaidőszakunk feltételezem könnyebb mint orvosin, mert egy vizsga nem feltétlen igényel annyi lexikális tudást, inkább érteni és átlátni kell a dolgokat. Persze ott a másik véglet, a már korábban említett kismillió szerkezeti képlet pontos felrajzolása (igen itt látszik, hogy igazat mond az első hozzászóló, és tényleg nincs sok magolás... első éveben, de onnantól.. fhu..:D)


[...]


(Megemlíteném, hogy rengeteg olyan anyagot kell megtanulni pontosan, aminek soha sem fogod hasznát venni diplomásként).


Sok lemondással jár, én gimiben nem hittem el, amikor ezt mondták nekem, most meg megélem..:D De ha bírod a hajtást, akkor szerethető is tud lenni, szép hivatás, sokrétű munkalehetőséget biztosít, és a fizetés is egészen versenyképes."


Én iparban szeretnék elhelyezkedni mindenképpen, persze a patikát is ki szeretném próbálni, sőt a klinikát is, csak hogy meglegyen a szükséges szemlélet ahhoz, hogy tudjam miért/kikért fejlesztenék gyógyszert.

2017. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kószi 2. Olvastam ezt a válaszodat már! :))) Én kajak jobban félek tőle, mint az orvositól :D
2017. júl. 30. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk GYTK-ra sosem jártam de fogorvosira igen Debrecenben (most leszek harmadéves). Vannak GYTK-s ismerőseim. Szerintem is hasonló nehézség csak máshogy. Nekem mondjuk biztos nem lenne képességem ennyi kémiát tanulni. De itt sem könnyebb a helyzet, sokkal többet tanulunk anatból (érthetően persze) mint ők meg van egy csomó szakmai tàrgy amit nyilván ők nem tanulnak viszont nálunk közel sincs ennyi kémia. Szóval összességében talán nem nehezebb csak máshogy nehéz. Sok függ attól, hogy bizonyos tudományok közül neked melyik "fekszik jobban"...Nekünk is sok gyakorlat van amiből minden héten van számonkérés, hogy fejlődjön a kezünk,mivel fogàszatnak ez az alapja. Mégis bírom, de mondjuk ugyanezt a gyakorlat mennyiséget ha valamilyen kémia laborban kéne letöltenem biztos megőrülnék.
2017. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy bírod?
2022. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pont záróvizsgára készülök, és most elég nehezen😅😅😅 sorstárs vagy esetleg?!
2022. máj. 29. 00:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Es nem bántad meg hogy végül nem orvosira mentél?😅 haat meg nem tudom, idén érettségiztem, majd júliusban kiderul, de 430 körül lesznek a pontjaim bár a szóbeliket meg nem tudom ugye mert nem voltak, de ha nem emelik drasztikusan a pontokat szerintem felvesznek😄 csak én SE-GYTK
2022. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fuh, nagyon nem bántam meg, nagyon szeretem, habár nehéz és szerintem nehezebb az orvosinál vagyis másabb, ott több idő van mindenre, gytk-n meg folyamatos készültség kell egész félév során zhk, jegyzőkönyvek laborokra mindenhéten, egyébként szeretem, én ugyanúgy buliztam mindenhéten, plusz az is jó, hogy gyakorlatiasabb a képzés, és sok fele is tudsz vele majd tovább menni, ha eü-be akarsz oda is, ha iparba, akkor ott is el tudsz helyezkedni, nagyon sok rétű tudást szerez az ember, ha gytk-ra jár!;) Én csak ajánlani tudom!
2022. máj. 30. 00:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A debreceni gyógyszerészetire jelentkeztem és nagyon hálás lennék ha szánnál egy kis időt arra, hog megválaszold a szakkal kapcsolatos kérdéseimet.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2023. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!