Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Kémiások! Olvastam, hogy...

ELTE Kémiások! Olvastam, hogy van egy kémia felzárkoztató tárgy, amin ha nem megy át valaki egyből eltanácsolják, mire kell számítani ebből, miket kérnek számon?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdem el a szakot és érdekelne mégis mit takar(gimis emelt tananyagot vagy egyéb)

2017. júl. 28. 22:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a kritérium dolgozat(ok)ra gondolsz, de ez nem csak a kémián, hanem az egész TTK-n van :)

Ha rákeresel arra, hogy "ELTE TTK kémia kritériumdolgozat" guglin, akkor biztos kidobja a segédanyagot, abban minden benne van.


Először a beiratkozás körül megírjátok. Akinek nincs meg, annak első félévben fel kell venni a felzárkóztató tárgyat, majd félév végén van megint két lehetőség (zárthelyi + utóvizsga). Ha akkor sincs meg, akkor következő félév végén is van belőle két lehetőség, ha akkor se sikerül, akkor jön az eltanácsolás.


De persze erre is van kiskapu (újrafelvételizés és tárgyak elismertetése), de egyrészt nagyon kevesen nem tudják megcsinálni 1 év és 5 alkalom alatt a kriteket, másrészt meg szerintem aki erre nem képes, nem is kell erőltetni az egyetemet.

Amúgy javasolom, hogy még nyáron készülj fel erre és akkor kevesebb fejfájásod marad akkorra, amikor már más tárgyakat is kell tanulni. Többnyire nem nehezek, ha a segédanyagot átnézed, akkor látod majd, hogy mennyi időt kell rászánni.

2017. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!