Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leszek 6-as. Én nagyon lusta vagyok de szerencsémre 4-ig kihúztam tanulás nélkül, minden évben kitűnő bizonyítvánnyal. 5-ben is kitűnő lettem de voltak kisebb küszködéseim (nyilván aki rendszeresen tanul az meg se érzi). Én szeretnék ezen változtatni amíg nem késő mert tudom hogy később csak egyre rosszabb lesz. Ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra?



2017. júl. 29. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A módszerem az volt általánosba, hogy óra elötti szünetbe tanultam a dolgozatokra, csináltam meg a házit, jegyeztem meg az angol szövegeket. Akkortájt még ment a 8 óra alvás és elég jó memóriám volt. Verseket azért otthon tanultam meg. Középsuliba meg odafele a buszon illetve lyukas/helyetesitett/felügyelt órákon tanultam főleg. Itt már több időt kellett az anyaggal tölteni, mert nehezebben jegyeztem meg mindent, a szünet csak nagyon kevés tantárgynál volt elég.

Nem vagyok pszichológus, de szerintem azért tudtam így feldolgozni viszonylag rövid idő alatt az anyagokat, mert saját magamat szorítottam sarokba, az utolsó pillanatig húzva az időt. Nyílván nyugisabb reggeleim lehettek volna, ha elöző este foglalkozok valamit a dolgokkal, de számomra fontosabb volt a minél több szabadidő.

Persze ahhoz, hogy így tanulj figyelni kell órán, és ha nincsenek olyan szent osztálytársaid akik dogák elött összeírják az anyagot egy word dokumentumba, akkor jegyzetelni is kell.

2017. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Határozd el, hogy most bizony tanulni fogsz. Tudom, szar tanács... de sajnos tényleg ez van :D Látom az írásodon hogy lelkiismeretes vagy, szóval hidd el, jobb hamarabb tanulni, mint később. Én is hasonló voltam mint te, csak én 7-ben. Konkrétan nem tanultam semmit, töltelék tárgyaknál pláne, törinél, biosznál, meg ilyeneknél imádkoztam, hogy ne engem hívjanak ki felelni, mert éreztem hogy nem tanultam sokat.

Sokszor előfordult, hogy az utolsó napra hagytam minden nagy tanulnivalót, úgy meg pláne elment a kedvem a tanulástól. :/ Olyankor reggel tanultam, vagy órák előtt. Stresszes voltam mert nem akartam rossz jegyet, de tanulni sem akartam, amit persze dogahelyzeteknél, felelésnél mindig megbántam, hogy bszki miért nem tanultam tegnap többet..


Nagy mázlim, marha nagy mázlim volt, hogy megint 5-ös lettem mindenből. Pedig így visszaemlékezve, tényleg nem tanultam semmit, mégis sikerült, csak szerencsém volt:D


Esetleg apró tanácsok, hogy hallgass közbe zenét, egyél gyümölcsöt, csokit, ami jobban esik és jobban figyelsz tőle. Este és reggel SOSE tanulj, mert nem ér semmit, max átnézéskor. (én ugye ebbe a hibába futottam bele a legtöbbször). Jegyzetelj ha úgy jobban megy a tanulás, használj kihúzófilcet. Ha kreatív vagy akkor kösd össze a megtanulandó dolgokat rajzokkal, vagy szavakkal amiről eszedbe jut, ez pl idegennyelvnél vagy versnél jó.

Gondolj arra, hogy ha otthon tanulsz, akkor nem kell reggel és órák előtt paráznod. :)


14/L (8-ba megyek)

2017. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!