Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Neptun kódom ugyanaz marad...

A Neptun kódom ugyanaz marad másik egyetemen is?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha volt már erre vonatkozó kérdés, én nem találtam meg a választ. Tavaly jártam egy félévet az ELTE-re, tehát van már Neptun azonosítóm, de azt abbahagytam. Most felvettek az SZTE-re, de az ottani Neptun felületen nem tudok belépni az azonosítómmal, és regisztrálni sem tudok. Az egyetemtől semmilyen e-mailt vagy levelet nem kaptam még. Lehet, hogy csak annyi a baj, hogy még nem töltötték fel az adatokat, vagy valami más lehet?

2017. júl. 30. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
2 különböző egyetem. Egy újat fogsz kapni. A SZTE-től. Az enyémet postán küldik.
2017. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem változott a neved ugyan az lesz, mivel a Neptun automatikusan generálja a kódot a neved es a születési adatait alapján. Amúgy ha nem tudsz belépni vele az lehet a baj hogy a jelszo új lesz, szóval először valami alap jelszot kapsz a levélben (írd be a neved, vagy hogy 123456) és majd csak utána tudsz saját jelszót beállítani. Legalábbis nekem ezt mondták mert én is váltottam egyetemet és fura volt hogy ugyanaz a kód, ugyhogy megkerdeztem TO-n.
2017. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ugyanaz volt SE-ETK-n, mint előtte az ELTE-BGGyK-n.
2017. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Nyugodtan pontozzatok le, remélem ettől boldogabbak lettetek...
2017. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

4...


A Neptun kód egy hatjegyű, betűkből és számokból álló egyedi azonosító, amely nem csupán a Pécsi Tudományegyetem tanulmányi rendszerében, hanem - intézményváltáskor - az ország minden Neptunt használó egyetemén azonos kóddal azonosít.

Ennek oka, hogy a kód három személyes adat alapján generálódik egy meghatározott algoritmus alapján. Ezért csak abban az esetben változik, ha a meghatározott személyes adatok eltérnek egy korábbi kódhoz használttól.

2017. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Én párhuzamosan csinálok két képzést, nekem két külön Neptun kódom van.
2017. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Szintén párhuzamos képzésen vagyok, két Neptun-kóddal. Nem értem, miért kell lepontozgatni a hozzászólásainkat? Látom, hogy az ötödik hozzászóló ügyesen tud szabályokat kopizni - bár az idézőjelek hasznalata is indokolt lenne -, de vannak esetek, amikor nem ezeket a szabályokat alkalmazzák.
2017. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, közben megoldódott a dolog. Maga a kódom ugyanaz maradt, mivel kiírta a Neptun, hogy már benne vagyok az adatbázisban. Viszont új jelszót kellett csinálnom, és külön-külön tudok belépni a két egyetem Neptun felületére, más-más jelszóval. Tehát nincs olyan opció, hogy fent, ahol a képzéseket írja, ott át tudnék váltani egyikről a másikra. De ez végül is nem probléma. Logikusnak is tűnik így, hogy két külön egyetem, miért lennének ilyen szinten összehangolva a Neptun felületek? :) Még egyszer köszi a válaszokat.
2017. aug. 12. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!