Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell összebarátkoznom...

Mennyire kell összebarátkoznom az emberekkel egyetemen?

Figyelt kérdés

Hülyén hangozhat a kérdés, de néhány filmből vett elképzelésen kívül semmit nem tudok az egyetemi életről. Semmit.


Létrehoztak a szakomnak egy csoportot facebookon, eddig kb 30-an vagyunk benne, de már nem tetszik senki se. Szeretem a metál zenét, szeretek gépezni, meg inni. Sok más mondanivaló nincs igazából rólam, ezért nem nagyon illeszkedek be a társaságba, már előre látom.


Szükségem lesz nekem arra, hogy nagy haverságokat alakítsak ki a többiekkel? Elképzelésem szerint úgy néz ki az egész egyetem, hogy bemegyek néhány órára, aztán húzok haza (bejárós leszek), és tanulok/teszem a dolgomat. De ahogy mondtam, ez csak elképzelés, valószínűleg hülyeséget beszélek.


Lesz bármi hátránya a bulizáson kívül annak, ha én inkább élem tovább a csendes, magányos életemet, és nem nagyon törődök a többiekkel? Nem vagyok nagyon barátkozós, pár közeli, igaz barátom van, többre nem is tartok igényt.



2017. júl. 31. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából végig lehet csinálni "magányosan" is. Viszont nagyon sok esetben jól jön, ha pár emberrel azért összehaverkodsz. Pl. ha lebetegszel és nem tudsz bemenni órára, így valakitől el kell kérni a jegyzetet. Vagy ha valamit nem értesz ZH előtt és a tanár meg nem válaszol az e-mail-re. Vagy ha valami projekt feladat van, akkor könnyebb olyan emberekkel együtt dolgozni, akikkel már váltottál pár mondatot. Stb stb.

Nyilván ezek a dolgok oda-vissza működnek - tehát ne csak kérj jegyzetet, hanem adj is. :D


Én se vagyok az a nagyon barátkozós típus, viszont egy idő után az ember körül mégis kialakulnak ezek a dolgok.

2017. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első is írja, előnyödre válhat, ha néhány szaktársaddal jó kapcsolatot alakítasz ki, és számíthatsz rájuk. Ezen kívül ha teljesen kívülálló maradsz, akkor hiába vagy benne a facebook csoportban, az információáramlásból eléggé ki leszel rekesztve, sok hasznos vagy praktikus infóról fogsz lemaradni.


Azt nem írod, milyen szakon fogsz tanulni, de lényegében a leendő kollégáiddal tanulsz most együtt. Ezt ne úgy értsd, hogy együtt, egy helyen fogtok dolgozni, hanem tágabb értelemben. A szakmai szocializációnak ez is része, nem árt, ha vannak szakmai kapcsolataid a kortársaid közt, vagy akár később belevághattok valamibe együtt. De ez ugye mind szakfüggő.



Ha elfogadsz egy jó szándékú tanácsot, egy kicsit azért változtass ezen a hozzáálláson! Ha később a munka világában is így fogsz mindenkihez viszonyulni, egy munkahely sem fog téged megtartani, mert mindenhonnan kiutálnak majd. Ráadásul én nem egy olyan embert ismerek, aki otthagyta az egyetemet, mert nem érezte jól magát. Nem tudta elkülöníteni a szakot és a közeget, bizonytalan volt abban, hogy a terület nem neki való, vagy pedig csak nem sikerült beilleszkednie. Tök szar, ha az egyetemi éveidet teljesen izolálva töltöd. Persze nem csak bulizásról szól az egyetem, sőt, tök jó, ha a tanulásra koncentrálsz, de ha annyira elzárkózol mindenkitől, amennyire a szövegedből kiderül, akkor nem csak hogy nem fogsz beilleszkedni, de konkrétan ki leszel utálva.

2017. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán meglehet, nyilván érdemes lehet néhány emberrel érdekkapcsolatot fenntartani, hogy információkat, anyagokat(nem kábszert :D) cseréljetek... bár én ritkán szorulok rá ilyesmire, az elektronikus rendszereken keresztül mindent el lehet intézni, tananyagokat elérni.


Igazából ha amúgy vannak igazi barátaid, akkor semmi problémád nem lesz. Én is pontosan ilyen vagyok: bejárós, nem ismerek szinte senkit, viszont van négy haverom(közülük kettő gyerekkori jóbarát, kettőt meg gimiből ismerek) és minden hétvégén összejövünk. Nekem, szintén introvertáltként ez kielégíti a szociális igényeimet. (Ja, és mi is metált hallgatunk. :D)

2017. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
MAjd az első vizsga előtt rájössz, hogy jó lenne, ha valaki elmondaná, mire készülj...
2017. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a kérdés kiírásánál nagyon negatív hozzáállásúnak tűntem, viszont inkább az a bajom, hogy mások állnak majd hozzám negatívan. A "de már nem tetszik senki se" részt inkább úgy fogalmaznám újra, hogy "már most nem jövök be senkinek".


Gimnáziumban is csak onnan szereztem más osztályból haverokat, hogy mindig volt egy közös haver, akit már régebb óta ismertem, és így összejött a dolog. Itt viszont senkit se ismerek. Egyedül sokra nem megyek, az emberek ránézésre furának tartanak inkább, nem tudok úgy viselkedni mint a tipikus menő gyerek, aki már a kiállásával, megjelenésével összebarátkozik mindenkivel.


Ezen változtatnék, de nem könnyű...

2017. júl. 31. 18:41
 6/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%
Nyomhatod antiszoc rambó stílusban is, csak úgy többet fogsz szopni.
2017. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudok úgy viselkedni mint a tipikus menő gyerek, aki már a kiállásával, megjelenésével összebarátkozik mindenkivel."


Nem is kell úgy viselkedni, a személyiségedet nem kell megváltoztatni. Egyszerűen légy egy picit nyitottabb. Ha segítséget kérnek, akkor próbálj meg segíteni. Ha valaki elkezd veled beszélgetni, ne koptasd le feleslegesen stb.

Hidd el, az egyetemen se mindenki "nagymenő". Simán meg tudod találni a saját baráti körödet. Csak ne így indulj neki, hogy "márpedig téged biztos utálni fognak, így meg sem próbálsz barátkozni".

2017. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem előtt én sem voltam barátkozos, de ott nagyon az lettem, mert rájöttem h mennyi érdekes ember van és milyen jó, hogyha van egy csomó haverom. És sokkal könnyebb így az egyetem, hogyha jóba vagy az emberekkel, én sok vizsgakerdest szereztem meg, katalogusra is volt h felirtam ismerőst stb amiket vissza is kaptam. Egyébként ha kedves és jófej vagy akkor senki sem fog érdekelni, hogy mit csinálsz otthon, metalt hallgatsz e stb. En lany vagyok, mégis egyetem első félévében egy meleg sraccal lettem jóba, akiről csak később tudtam biztosan h az, de elég elvont volt hosszú hajú stb. Tökre nem az én stílusom de mégis jól kijöttünk
2017. aug. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

"MAjd az első vizsga előtt rájössz, hogy jó lenne, ha valaki elmondaná, mire készülj..."


Nem tudom, hova jársz, de nekem nem kellett segítség ahhoz, hogy rájöjjek, miből kell készülni vizsgákra... az anyag meg megvolt elektronikusan meg voltak jegyzeteim is. Simán meg lehet csinálni egyedül is a vizsgákat. :D

3-as voltam. ;)

2017. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy lehetsz te akármilyen kedves, jófej, mert aki akar utálni téged, az fog is. Engem is utálnak néhányan, pedig rendes voltam sokáig. De azért hidd el, valaki így is el fog téged is fogadni, ahogy engem.


A tananyag pedig mindig fel van töltve a tanszéki honlapokra, CooSpacere, ilyen helyekre. De ha a tanárnak írsz emailt, akkor ő is átküldi, előadásokon pedg jegyzetelni érdemes. Nem kellenek ehhez a többiek.

Szakmai oldalról pedig: nem a szaktársaid fognak munkát adni neked. Aki esetleg bemocskolna, azt figyelmen kívül kell hagyni. Viselkedj rendesen, de ne pitizz senkinek. Nálunk van egy pitiző srác, mindenki utálja. Állj ki magadért! Sok sikert kívánok! :)

2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!