Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keletkezik ebben az esetben...

Keletkezik ebben az esetben visszafizetési kötelezettségem? Részeltek lent.

Figyelt kérdés
Még 2015 szeptemberében elkezdtem egy mérnöki képzést a Műszaki Egyetemen államilag támogatott formában. Az első félév után a másodikat passziváltam, már az első félév is elég gyengén sikerült, de ott még mindenből átmentem. Sajnos a második (aktív) félév alatt esett le, hogy nekem bizony nincs itt sok keresnivalóm. Ez után megint passziváltam egyet. Most felvételiztem egy másik egyetemre egy nyelvi szakra amit szeptembertől kezdek. A kérdés: ebben az esetben vissza kell fizetnem egy félévet? Mert ugye volt összesen kettő aktív félévem. Tudom, hogy most is felvehetnék még egy passzívat, de egy részt semmin nem változtatna, másrészt minél hamarabb túl akarok lenni a kiiratkozáson. De ha ezen a szakon amit szeptembertől kezdek diplomát szerzek - és reményeim szerint itt már tényleg fogok - akkor is vissza kell fizetnem azt az egy félévnyi összeget?

2017. aug. 4. 14:37
 1/1 cathilina ***** válasza:
Állam bácsi szeretné. Majd valamikor kapsz egy levelet, hogy fizesd vissza, ebben egy szó nem lesz arról, hogy egyéb opció is lenne. Erre kell írnod egy kérvényt, hogy te inkább le szeretnéd dolgozni az után, hogy a mostanit elvégezted, és akkor ledolgozhatod. Ha privátban elküldöd az e-mailedet, küldök neked egy mintát, hogy ez a kérvény kb hogy néz ki.
2017. aug. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!