Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hianyozhatok egyetemről...

Eztrer kérdése:

Hianyozhatok egyetemről nyaralás miatt?

Figyelt kérdés

Most kezdeném az egyetemet de szeptember 3-10.-ig nyaralni mennénk horvátba a családdal.

Ötödikén kezdődik az egyetem.

Milyen következménnyei lennenek ha nem járnek be 5 napig ?

Szabad ilyet ? Vagy első héten inkább ne hiányozzak?



2017. aug. 4. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Következménye max annyi lesz, hogy eólemaradsz a követelményekről. Egyébként áltlaában gyakorlatról is lehet legalább 1 alkalommal hiányozni, néhány helyen 3-szor is. Kllokvium meg nem kötelező, bár van oylan tanár, aki megjegyez magának. Egyébként én nem hagynám ki a helyedben, de te tudod.
2017. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 30%-ot lehet hiányozni gyakorlatról és minden egyéb katalógusos kurzusról (előadás stb)
2017. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezded az egyetemet, akkor én játszanám be a dolgot. Valóban elég sok kurzusnál első héten csak a követelményeket mondják el, viszont nálunk jó párnál már anyagot is adnak le. Az első félévben az ember egy kicsit meg van lőve, szóval ezt még tetézné is, hogy rögtön skippeled az első hetet. De ez csak az én véleményem.
2017. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Most meg te irod ki! Kurasd mar meg magad mert uncsi naponta 300 szor olvasni hogy horvatban akarsz kefelni
2017. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (DE-ÁOK) 1. Előadáson 15 percben elmondják a követelményeket, aztán kezdik is az anyagot leadni. Szemináriumokról általában 2-t lehet hiányozni, gyakorlatokról meg 0-t (illetve valahol megengedik hogy pótolj, de azt még azon a héten kell másik csoportnak.

Ha többethiányzmol vagy nincs aláírva az összes gyakorlatod (és esetleg nem sikerült a félév végi gyakvizsga), mint a megengedett, nem írják alá a tárgyadat, 1 év múlva vehetes fel újra (~csúszol).

Ezt nem elijesztésnek írtam, csak hogy tudd, hogy lehet következménye annak, hogy hiányzol.

2017. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!