Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom milyen tárgyakat...

Honnan tudom milyen tárgyakat kell felvennem?

Figyelt kérdés
Neptunnal ismerkedek és azt vettem észre, hogy egy csomó különböző kódú óra van. Például tudom, hogy fel kell vennem Matematika 1-et, de ír vagy 5-6 féle órát minimum. Honnan tudom, hogy ezek közül nekem melyiket kéne hozzáadnom?
2017. aug. 5. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Kell választanod egy előadást (ebből általában 1 van) és egy tetszőleges gyakorlatot, ami neked megfelelő időben van, majd mented. Így szépen sorban megcsinálod az összes tárgyat.


Érdemes azokkal a tárgyakkal kezdeni, amikből csak előadás van, tehát nem mozgathatóak, majd azokat a tárgyakat, amiből kevés gyakorlati időpont van meghirdetve, majd amiből a legtöbb variációs lehetőség van.

2017. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és nyílván nem ajánlatos, hogy ütközzenek az óráid, de ezek általában meg vannak oldva, ha mintatanterv szerint haladsz.
2017. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó, tehát minden tantárgyból választanom kell 2 órát ezek szerint, ugye? Egy elmélet, egy gyakorlat. Viszont nekem van olyan, hogy ugyanabból a tárgyból egyszerre van elmélet meg gyakorlat, az hogy létezik akkor?:D
2017. aug. 5. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Mármint egy adott kurzusból az előadás idejére is van hirdetve egy gyakorlati időpont? Vagy benéztek valamit az időpontok összeszervezésénél vagy csak simán nem érdekli őket, hogy ki jár előadásra.


De úgy általánosságban az óraütközés egy létező dolog (nekem volt, hogy 3 kurzusom egy az egyben ütötte egymást, ettől függetlenül megcsináltam mind a hármat).

2017. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát azt gondoltam, hogy ütközhet, de itt konkrétan úgy van, hogy a kurzus előadása és a gyakorlat egy időpontra esik...
2017. aug. 5. 14:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy gyakorlati időpont van, akkor felveszed és majd átszervezik. Ha azon kívül van másik időpont, akkor azok közül válogass.
2017. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy van csak, felveszem azt akkor. Köszönöm szépen!
2017. aug. 5. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Erre lehet magyarázat, hogy előadás és gyakorlat felváltva van hetente, mert azt nem tudtuk meg, hogy hány kredites tárgy és mennyi és milyen óra tartozik hozzá egy héten


Személyes példa:

Épületvillamosságtan

Előadás: Hétfő 14-16

Gyakorlat: Hétfő 14-16

Heti óraszám 1 ea/1gyak


Ez annyit jelent, hogy egyik héten előadás van, másikon gyakorlat, csak tömbösítve mindkettő

2017. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet itt van a "probléma" akkor, utánanézek majd.
2017. aug. 5. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!