Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan itthon?

Figyelt kérdés

10.-es gimnazista srác vagyok, és nagyon érdekel az orvostudomány, és, ha ne adj isten, és felvennének mondjuk a Semmelweisre, akkor nem szeretnék oda alap tudás nélkül bekerülni. No meg amúgy is, sok osztálytársam készül orvosnak, és őket viszont a szüleik tanítgatják, hogy mi, merre, hány méter...

Nekem viszont nincsen ilyen lehetőségem, ezért a neten szeretnék egy kis alaptudást szerezni még a nyáron...

Nem tudom mit kéne tudnom ahhoz, hogy azt mondhassam magamról, hogy értem a témát valamennyire... biokémián belül, rengeteget tanultam már a DNS-ről, RNS-ről, meg magán az orvosi témán belül felkapott dolgokról. Például a vírusokról, meg ilyenek. De én szeretném magamat egy kicsit mélyebbre ásni. Tudnátok segíteni, hogy milyen oldalakról érdemes tanulni, és, hogy kb. mennyire teljes az ott lévő anyag, stb?


2017. aug. 8. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Ha orvosi karra szeretnél menni, akkor tudtommal biológia-kémia emeltet kell tenned egy elég jó százalékkal, szóval a helyedben erre készülnék, mert maga az anyag nem olyan, ami 1 év alatt bemagolható. Az egyik osztálytársam fogorvosi szakra jelentkezett, és járt is külön kémia-biológia előkészítőre, de nagyon bonyolult volt. Kémiánál például elképesztően sokat kellett magolni már a számításokhoz is.

Szóval ha lehet, ezekre készülj, keress biológia és kémia tankönyveket, töltsd ki az előző évek érettségijeit és használd ki az időt. Ha megírsz egy biológia - kémia emeltet mondjuk 80%-ra, akkor nem lehet azt mondani, hogy ne lenne meg legalább a szükséges alaptudásod.

2017. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 8. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!