Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átsoroltak önköltséges képzésr...

Átsoroltak önköltséges képzésre, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Átsoroltak önköltséges képzésre a szakomon belül, viszont pótfelvételiztem egy másik szakra. Viszont oda, csak akkor akarom a másik szakot ott hagyni, ha nem vesznek fel erre.

Ilyenkor mi a teendő? Aug.25.-én derül ki, hogy felvettek-e, mikor kell kiiratkoznom az alábbi szakról?(ugyanaz az iskoláról van szó mindkét esetben).

Vagy ilyenkor mi a teendő?


2017. aug. 11. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel 25en derül ki a ponthatár, és regisztrációs hét csak azután lesz valamikor szeptemberben így meg tudod várni hogy felvettek e vagy sem.
2017. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet felreertelmeztem a kérdésed. Szóval, ha felvettek a másik szakra, amit ugye 25en megtudsz, akkor szeptemberben vagy hamarabb is bemehetsz a suliba és egyszerűen kiiratkozol arról a szakrol. Gondolom a TO-n.

Viszont, ha már kéz félévnel többet jártál a mostani szakodra akkor vissza kell fizetned annyit félévet amennyit jártál.

Érdemesebb lett volna egy szak váltást kerelmezni, már ha ugyanarról a területről való mind a két szak.

2017. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit visszafizetnie, akkor kéne ha otthagyná a felsőoktatást és nem kezdene el új szakot 1 éven belül. Így meg ha nem is veszik most fel az új szakra tud járni a mostanira vagy passziválja és újra nekifut a felvételinek.


Kiiratkozhatsz reghéten, nem feltétlen kell az új szak beiratkozása előtt/után. Én beiratkozás utáni másnap iratkoztam ki, szintén egyetemen belül váltottam szakot újrafelvételivel.

2017. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A mi sulinkban úgy van, hogy két félévet járhatsz és ha megkezded a harmadikat és utána hagyod ott akkor vissza kell fizetni.
2017. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Valóban nem kell visszafizetnem, akkor kellene, ha otthagynám most az egész egyetemet és nem tanulnék tovább.:)

2017. aug. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!