Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítséget kérnek azoktól...

Segítséget kérnek azoktól akik 6 osztályosba jártak!?

Figyelt kérdés

Nos idèn öszel leszek 6.-os ès nem tortom rossz ötletnek a 6 osztályost. Amilyen a mostani osztályom

vègkèp az lene a jó meg oldás de? 12 èves vogyok most egy Edelèny nevő kisvárosban èlek. A gimi... A 6 osztályos gimi...

Utána nèztem ès az egyi ilyen debreceni

gimit kiválónak tartom.Miskolcra nem nagyon akorok járni,

ès hogy kène rá beszèlni a szüleimet arra hogy ha 6 osztályos akkor debrecen? Az nekem meg a hètvège miatt is jobb lene mert tuti hogy akkor kolesz ès nem kène minden hètvègèn haza jöni ès íhy kevesebbet stresszelnèk!Főleg a tíz èves hugom aki majdnem mindennap ki

akaszt. Kèrlek adjatok tippeket a tá beszèlèshez.



2017. aug. 14. 02:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Beszéltél már a szüleiddel, ismered az ő véleményüket a hatosztályosról, vagy csak sejted, hogy ők ellenkeznének?


A hatosztályos gimnázium szerintem egy jó ötlet, én is olyanba jártam (Budapesten), és egyáltalán nem bántam meg. Már 7.-től gimnáziumi hozzáállást kaptunk, nagyobbként kezeltek, és ugye több év jut a tananyagra, jobban fel lehet készülni az érettségire stb. Nálunk a 90 emberből az évfolyamon kb. 80-an mentek tovább egyetemre érettségi után, a többiek OKJ-re, de mindenki tanult még. Többen külföldre mentek. Elég jó lehetőséget adott a kezünkbe a suli.


Nálad az is fontos szempont, hogy a jelenlegi osztályodban nem érzed jól magad, de két évre 8.-ig nem lenne sok értelme a váltásnak. Viszont ha egy új közösségbe kerülsz, aminek 6 évig a részese leszel, az sokkal előnyösebb. A kollégium is kérdéses, érthető, ha a szüleid féltenek téged, vagy úgy érzik, nem állsz erre készen. Neked kell tudnod, mennyire vagy és mennyire ismernek téged megbízhatónak, felelősségteljesnek. Ez egy jó lehetőség az önállósodásra, rengeteg feladatot el tudsz látni magadnak, sokat lehet fejlődni és érni is.


Arról azonban mindenképp beszélgess a szüleiddel, anyagilag mennyire lenne megterhelő a családod számára, ha te kollégiumban laknál egy másik városban, ahonnan haza kellene néha járni. Elég sok plusz költséget tud ez teremteni.

2017. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve én azt javaslom, ne hozd fel érvként a 10 éves húgodat. Teljesen normális, ha nem jössz ki vele olyan jól, ez majd változni fog idővel, jelenleg épp egy nagyobb szakadék van köztetek az életkorotokból adódóan. Ha azzal érvelsz, hogy a húgodat nem tudod elviselni és ezért akarsz elmenekülni otthonról, az nem valami érett és értelmes érv, nem fogod tudni meggyőzni a szüleidet, ráadásul ők rákontrázhatnak azzal, hogy "a kollégiumi szobatársaidat is tolerálni kell majd".
2017. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hugom amúgy sem lene jó èrv! Költsèg vettès mire gelvètelit kène írni változna. De valaki meg dudná mondani egy hètre hány ezer forint kène. Viszont szerintem a kaja ès a könyv tári netezès volna a legnagyob kiadás. A netezès azèrt merz nincs laptopom ès biztos lennèk olyan feladatok amit netsegít sègèvel telóról nem lehet meg csinálni. Ès meg kèrdeznèm a 6 odztályosban első èvtől tanitják az infót?- csak az èrt mert az általánosomban ban robotika szakpr ès valamenyi alap ismerezem van az infóhoz.
2017. aug. 14. 14:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Skacok vala hol sikerült el chesni!😢

Úgy hogy pls "b" terv trükök amt az

"ősök" használtak!

2017. aug. 14. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!